بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

 سواحل محبوب و زیبا در شبه جزیره بدروم  ترکیه

شهر زیبا و ساحلی بدروم در کنار آب های فیروزه ای دریای اژه قرار دارد و همواره مقصدی ایده آل برای گذران تعطیلات تابستانی محسوب می گردد این شهر سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیاست و گردشگران اروپائی بیشترین امار را به خود اختصاص داده اند و به خصوص در سالهای اخیر شمار گردشگران ایرانی نیز قابل توجه بوده و روز به روز بر تعدادشان افزوده می گردد .

بدروم عاوه بر طبیعتی خیره کننده دارای امکانات رفاهی نظیر هتل ها و اقامتگاههای بی نظیر بوده و البته دارای شمار زیادی مرکز خرید و نمایندگی برندهای معتبر ترک و اروپائی است .  گاه خدمات ارائه شده از سوی هتل ها بقدری سطح بالا و منحصر بفرد است که مسافران ترجیح می دهند تمام وقت خود را در داخل هتل سپری کنند و مجالی برای گشت و گذار در شهر باقی نمی ماند . و برخی هتل ها دارای امکانات بسیار ویژه نظیر پارک ابی نیز هستند . بنابراین بیش از هر چیز در انتخاب محل اقامت خود دقت کنید .

اما شهر بدروم در قیمت تور ترکیه ،  تاریخی غنی و هزاران ساله دارد و از این رو حین بازدید از گوشه و کنار شهر با آثار تاریخی ارزشمندی برخورد می کنیم . ما پیشنهاد می کنیم بازدید از قلعه بدروم و موزه زیر آب بدروم را در برنامه های خود بگنجانید .

در ادامه توصیه می کنیم پا از هتل بیرون گذارده و گشتی در شهر زده و در ادامه از سواحل زیبای این شهر و آرامش حکمفرما در آن بهره برده و روزهایی سراسر شاد را در امتداد سواحل این شهر سپری کنید . در ادامه این مطلب قصد داریم سواحل زیبای شهر بدروم را به شما معرفی کنیم ، پس با ما همراه باشید .

ساحل زیبای کارا اینچیر

این خط ساحلی نسبت به مابقی سواحل این شهر ، آرامتر و دنج تر است و به خصوص برای شنا و آفتاب گرفتن مکان بسیار مناسبی است .  این ساحل در شرق شهر بدروم قرار داشته و در نزدیکی منطقه ای به نام آکیلار قرار دارد و طی کردن این فاصله با ماشین حدودا پانزده دقیقه به طول می انجامد. این ساحل در میان تپه ها احاطه شده به همین دلیل از وزش بادهای شدید در امان است و آبهایی آرام دارد . در ساحل کارااینچیر پلاژ های خوبی برای استراحت و اقامت وجود دارد که برخی بالاترین استاندارد ها را دارند . همینطور در اطراف این ساحل ، رستوران ها و کافه های فراوانی به چشم می خورد که بای صرف نوشیدنی و صرف غذا  ایده آل اند.

ساحل زیبای گومبت

به گزارش سفر باتو ، ساحل گومبت یک ساحل خانوادگی است که با وجود چشم انداز زیبا و داشتن امتیازات متعدد پر طرفدار شده است . در امتداد این خط ساحلی تا جاییکه چشم کار می کند چترهای بزرگ و تخت های ساحلی دیده می شود . در این ساحل کافه و رستوران های متنوعی وجود دارد که برای صرف غذا و نوشیدنی و رفع خستگی ایده آل است . ساحل کومبت دارای آبهای زیبا و  آرام بوده که عمق زیادی ندارد و به همین دلیل برای شنا بسیار مناسب است . برخی گردشگران به دنبال تجربه تفریحات آبی مهیج و متنوع جذب این ساحل می شوند .

همانطور که گفتیم ساحل گومبت (Gumbet)مکانی ایده آل برای شنا و حمام آفتاب است زیرا این خط ساحلی به نسبت سایر سواحل شهر بدروم خلوت تر است . همچنین اگر مایل به تجربه ورزش های آبی متنوع همچون غواصی ، قایق سواری و … هستید ، این منطقه مکان ایده آلی خواهد بود . باید افزود در اطراف ساحل گومبت هتل های متعددی وجود دارد که برای اقامت بسیار مناسب است  .

ساحل زیبای یاهسی

ساحل یاهسی از زیباترین سواحل شهر بدروم است و البته یکی از شلوغ ترین آنها نیز است .  در اطراف این ساحل بندری زیبا به چشم می خورد و منظره رفت و آمد کشتی ها بسیار تماشایی خواهد بود . همچنین یک بازار کوچک صنایع دستی در اطراف این ساحل وجود دارد که برای گشت و گذار و تهیه سوغاتی بسیار مناسب است . در اطراف ساحل امکانات رفاهی و رستوران های فراوانی به چشم می خورد که برای رفع خستگی و گرسنگی بسیار مناسب اند .

ساحل زیبای توربا

ساحل توربا به مرکز شهر نزدیک بوده و در فاصله کوتاهی از شمال شهر بدروم ترکیه قرار گرفته است . این ساحل در نگاه اول مانند یک دهکده ماهیگیری به نظر می رسد و دارای چشم انداز زیبا و سنتی است اما وجود پلاژ های خوب و رستوران های متنوع سبب شهرت آن شده است .

ساحل زیبای کادیکالسی

در ابتدا شما را با ساحل کادیکالسی که یک منطقه نسبتا بومی است آشنا می کنیم . این ساحل محل تفریح محلی ها بوده و نسبتا آرام و خلوت است . البته توریست های زیادی نیز در این منطقه تردد می کنند اما تعدادشان قابل توجه نیست . در این خط ساحلی کافه و رستوران های متنوعی وجود دارد که از شما با انواع خوراک های لذیذ ترکی پذیرایی می کنند و پیشنهاد می کنیم شما نیز یک وعده غذا را مهمان یکی از این رستوران ها باشید .

Rate this post
همچنین بخوانید