بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی مرضیه افخم + عکس

بیوگرافی مرضیه افخم + عکس

 

مرضیه افخم, بیوگرافی مرضیه افخم, عکس مرضیه افخم, همسر مرضیه افخم, ازدواج مرضیه افخم, مرضیه افخم کیست, سن مرضیه افخم, سخنگوی امور خارجه

 

مرضیه افخم دیپلمات ایرانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه است. وی در دوران وزارت علی‌اکبر ولایتی در وزارت امور خارجه مسوولیت اداره کل اخبار و مطبوعات وزارت خارجه را بر عهده داشته است.

تولد : دی ۱۳۴۴

تهران ایران

ملیت : ایران

حزب سیاسی : اعتدال گرا

محل اقامت : ایران

محل تحصیل : دانشگاه تهران

پیشه : سیاستمدار

دین : اسلام شیعه

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران

مشغول به کار

۱۳۹۲ – تاکنون

رئیس‌جمهور : حسن روحانی

پس از : سید عباس عراقچی

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه

مشغول به کار

۱۳۹۲ – تاکنون

رئیس‌جمهور : حسن روحانی

پس از : رامین مهمانپرست

 

او همچنین در زمان تصدی کمال خرازی بر وزارت خارجه و سخنگویی حمید رضا آصفی در این سمت باقی‌ماند و برای مدتی در یکی از سفارتخانه‌های ایران در یکی از کشورهای آفریقایی اقدام به فعالیت کرد.

او هم اکنون مدیرکل دیپلماسی عمومی وزارت خارجه است و در دوره وزارت کمال خرازی مدیرکل اطلاعات و اخبار این وزارتخانه بوده است. مرضیه افخم سابقه سی سال فعالیت در بخش‌های مختلف وزارت خارجه داشته و نخستین زنی است که به سمت سخنگویی یک وزارت‌خانه در ایران منصوب شده است.

 

زندگی خصوصی

به گزارش برخی خبرگزاری ها ایشان پس از انتصاب به سمت سخنگویی وزارت‌خانه با یکی از همکارانش که از کارشناسان وزارت خارجه می باشد، ازدواج کرده است.

 

سخنگوی وزارت خارجه, تولد مرضیه افخم, شغل مرضیه افخم, آشنایی با مرضیه افخم, تحصیلات مرضیه افخم, حزب مرضیه افخم, مرضیه افخم زندگی, سایت مرضیه افخم

 

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه, خبر ازدواج مرضیه افخم, ازدواج سخنگوی وزارت خارجه, Marziyeh Afkham

Rate this post
همچنین بخوانید