گفت و گو با کیمیا گیلانی مجری برنامه رنگین کمان

گفت و گو با کیمیا گیلانی مجری برنامه رنگین کمان

 

کیمیا گیلانی, بیوگرافی, همسر کیمیا گیلانی, عکسهای جدید کیمیا گیلانی, سن کیمیا گیلانی, مصاحبه با کیمیا گیلانی, سایت بیوگرافی, گفتگو با کیمیا گیلانی, کیمیا گیلانی و شوهرش, کیمیا گیلانی و همسرش, فیسبوک کیمیا گیلانی, Kimia Gilani, rangin kaman, مجری برنامه کودک, مجری رنگین کمان, اجراهای کیمیا گیلانی

 

کیمیا گیلانی از مجریان جوان برنامه «رنگین‌کمان» است که از ۹ سالگی در برنامه‌های مختلفی چون امیدهای ایران (جام‌جم)، سیمای مدرسه (شبکه ۲)، نردبان و مثل تو (شبکه تهران)، سریال هیچ کس، خدا در دستان توست، روزهای بزرگ و… حضور داشته است. مجری برنامه رنگین‌کمان معتقد است مجریان حوزه کودک باید کودک درونشان زنده باشد تا بتوانند با بچه‌ها ارتباط صمیمانه برقرار کنند.

 

وقتی پیشنهاد اجرا در برنامه رنگین‌کمان به شما شد، از این‌که قرار بود در کنار خاله نرگس برنامه را اجرا کنید که سال‌ها سابقه اجرای این برنامه را به عهده داشته، نگران نبودید؟

نه، نگران نبودم. اتفاقا همه این مساله را به من گوشزد می‌کردند که اجرا در کنار خاله نرگس با توانایی‌هایی که دارد برایت سخت خواهد بود! اما خوشبختانه از این مساله واهمه نداشتم و خاله نرگس هم همکاری لازم را با من کرد و هر جا که لازم بود نکات ظریف را به من یاد می‌داد تا با اعتماد به نفس بیشتری در برنامه حاضر شوم. راهنمایی‌های خاله نرگس کمک زیادی به من کرد. در کنار او، دیگر عوامل سازنده برنامه رنگین‌کمان،همراهان خوبی برایم هستند.

دلیل این که واهمه نداشتم به این خاطر بود که من قرار نبود جایگزین خاله نرگس شوم که حالا با خودم بگویم آیا می‌توانم از پس کار بر بیایم یا نه. من قرار بود در کنار خاله نرگس، نیما و… باشم و همین مساله قوت قلب برایم بود که می‌توانم در کنار دوستان یاد بگیرم و از تجربیاتشان استفاده کنم.

 

با این که از حضور شما به عنوان کیمیا در برنامه رنگین‌کمان نزدیک به یک سال می‌گذرد، اما بچه‌ها ارتباط صمیمانه‌ای با شما پیدا کرده‌اند. فکر می‌کنید چه عاملی باعث شده بچه‌ها تا این اندازه با شما راحت باشند؟

وقتی کسی قرار است اجرای برنامه‌‌ای را برای کودکان به عهده داشته باشد باید حس کودکی در او زنده و کار برایش قابل لمس باشد،چرا که در غیر این صورت نمی‌تواند ارتباط صمیمانه و راحتی با بچه‌ها برقرار کند. دنیای بچه‌ها، دنیای پاکی‌ها و صداقت است.

همه ما در دوران کودکی معصوم هستیم و همه چیز را زیبا می‌بینیم. نسبت به کسی کینه‌ای به دل نمی‌گیریم و تلاش می‌کنیم با همه دوست باشیم. بنابراین وقتی من به عنوان مجری برنامه کودک انتخاب می‌شوم باید تمام این ویژگی‌ها را بپذیرم و آنها را در خودم تقویت کنم.

قبل از برنامه رنگین‌کمان، اجرای برنامه‌های نوجوانان را به عهده داشتم و در آن برنامه‌ها هم سعی می‌کردم از جنس نوجوانان باشم تا آنها بتوانند ارتباط خوبی با من برقرار کنند. این قانون برای کودکان هم صادق است. باید بدانیم نیازهای کودکان چیست، آنها چه چیزی را دوست دارند، با چه کسی راحت هستند و اگر قرار است درباره کارهای اشتباه آنها بگوییم باید با ظرافت و از راه خودش بگوییم تا حرفمان تاثیرگذار باشد. وقتی حس کودکی زنده باشد بدون تردید راحت‌تر می‌توانیم با مسائل برخورد کنیم.

من عاشقانه بچه‌ها را دوست دارم. دنیای بچه‌ها خیلی زیبا و قشنگ است. کار کردن برای بچه‌ها لذتبخش و شیرین است. کافی است به صورت بچه‌هایی که با علاقه وارد استودیوی برنامه رنگین‌کمان می‌شوند، نگاه کنیم تا خستگی‌مان در برود.

 

شما دانشجو هستید. سخت نیست بعد از کلاس و دانشگاه برای اجرا به برنامه بیایید؟

برخی مواقع در دانشگاه خسته می‌شوم، اما وقتی وارد استودیوی برنامه رنگین‌کمان می‌شوم تمام خستگی‌ام رفع می‌شود. کار کردن برای بچه‌ها به من انرژی خوبی می‌دهد و شور و شوق خاصی برای اجرا دارم. وقتی با آنها صحبت می‌کنم و خیلی مهربانانه نامم را صدا می‌کنند کلی انرژی می‌گیرم و سعی می‌کنم با تمام توانم در برنامه حاضر شوم تا بچه‌ها از بودن در برنامه لذت ببرند.

 

قبل از این‌که اجرای برنامه رنگین‌کمان را بپذیرید، آیا خودتان بیننده برنامه بودید؟

زمانی که کودک و نوجوان بودم، بیننده برنامه رنگین‌کمان بودم، اما وقتی بزرگ‌تر شدم به دلیل درس خواندن نمی‌توانستم آن را ببینیم، اما کماکان در جریان برنامه بودم و می‌دانستم با این که سال‌هاست روی آنتن شبکه تهران است، اما نه‌تنها از محبوبیتش کم نشده، بلکه افزوده هم شده است.

علاوه بر آن می‌دانستم بچه‌ها عاشق عروسک پنگول هستند. این عروسک نه‌تنها محبوب بچه‌هاست، بلکه بزرگ‌ترها هم با این عروسک ارتباط خوبی برقرار کردند. اتفاقا مادرم به عشق پنگول برنامه رنگین‌کمان را می‌بیند و خانواده‌ام این برنامه را دنبال می‌کنند.

 

آیا قصد دارید اجرایتان را در برنامه‌های کودک ادامه بدهید؟

برایم فرقی نمی‌کند برنامه کودکان را اجرا کنم یا برنامه نوجوانان. تمام تلاشم را می‌کنم تا کارم را به بهترین شکل انجام بدهم. من به اجرا علاقه‌مند هستم و سعی می‌کنم آن را دنبال کنم. تا هر زمان که برنامه‌های کودک این اجازه را به من بدهد که بتوانم اجرا کنم به کارم ادامه می‌دهم. دوست دارم قابلیت‌هایم را در اجرا نشان بدهم تا مخاطبم از اجرایم رضایت کامل داشته باشد. امیدوارم بچه‌ها همیشه از دیدن برنامه رنگین‌کمان لذت ببرند.

فاطمه عودباشی / گروه رادیو و تلویزیون

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا