بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی گابریله انور – Gabrielle Anwar

بیوگرافی گابریله انور - Gabrielle Anwar

گابریله انور (به انگلیسی: Gabrielle Anwar) متولد ۴ فوریه ۱۹۷۰ یک بازیگر انگلیسی است. او بیشتر برای رقصیدن با آل پاچینو در فیلم بوی خوش زن و همچنین ایفای نقش فیونا گلنان در سریال آمریکایی مهره سوخته شناخته می‌شود.

زاده : ۴ فوریهٔ ۱۹۷۰

لالهام،انگلستان

شغل : بازیگر

سال‌های فعالیت : ۱۹۸۶ تاکنون

همسر(ها) : جان وری (جدا شده; ۲ فرزند)

شریک(ها) : کریگ شفر (اواخر دهه ۸۰ تا ۹۰، ۱ فرزند)

فرزندان : ویلو شفر – هوگو وری – پایسلی وری

 زندگی

انور در شهر لالهام در ساری انگلستان به دنیا آمد. مادرش شیرلی هیلز یک بازیگر انگلیسی و پدرش تاریک انور، تدوینگر و تهیه‌کننده و متولد شهر دهلی در هند و برنده دو جایزه بفتا و دو نامزدی اسکار برای تدوین فیلم است. انور در رشته رقص و درام در آکادمی هنرهای تئاتر ایتالیا کنتی شهر لندن فارغ‌التحصیل شد.

انور یک دختر به نام ویلو دارد که در سال ۱۹۹۳ به دنیا آمد و پدرش کریگ شفر است. او بعدها با بازیگری به نام جان وری ازدواج کرد و یک پسر به نام هوگو و یک دختر به نام پایسلی ثمره این ازدواج است. همچنین شفر پدرخوانده فرزندان انور از رابطه او با وری است.از آوریل ۲۰۱۰، انور با شریف مالنیک رابطه دارد.

حرفه

بازیگری انور با بازی در مینی سریال‌های هایدوی شروع شد. زمانی که در حال بازی در فیلم‌ها در لندن بود با یک بازیگر آمریکایی به نام کریگ شفر آشنا شد که مقدمه حضور او در هالیوود را در پی داشت. او به همراه شفر در بسیاری از فیلمهای آمریکایی بازی کرد. در سال ۱۹۹۴ مجله پیپل او را در لیست زیباترین مردم دنیا در بین ۵۰ نفر اول قرار داد.

ماندگارترین نقش وی بازی در فیلم بوی خوش زن در سال ۱۹۹۲ است که در آن به همراه آل پاچینو تانگو می‌رقصد.

او هم‌اکنون مشغول بازی در سریال آمریکایی مهره سوخته است که در آن نقش فیونا گلنان را عهده دار است.

عکسهای گابریله انور

بیوگرافی گابریله انور - Gabrielle Anwar

بیوگرافی گابریله انور - Gabrielle Anwar

Rate this post
همچنین بخوانید