گفتگوی کوتاه با پدرام کریمی مجری “امروز هنوز تمام نشده”

گفتگوی کوتاه با پدرام کریمی مجری "امروز هنوز تمام نشده"

 

 پدرام کریمی, بیوگرافی پدرام کریمی, عکسهای پدرام کریمی, سن پدرام کریمی, برنامه امروز هنوز تموم نشده, آثار پدرام کریمی, pedram karimi, mojri, نقد و بررسی امروز هنوز تموم نشده, بیوگرافی ها, گفتگو, مصاحبه, هنرمندان

 

بیش از یک ماه است که پدرام کریمی اجرای برنامه زنده «امروز هنوز تموم نشده» را به‌عهده گرفته است. برنامه‌ای که بعدازظهرها از شبکه یک پخش می‌شود. کریمی تاکنون برنامه‌های مختلفی را در شبکه‌های یک، چهار، جام‌جم و… اجرا کرده است که از آن میان می‌توان به برنامه‌های صبح بخیر ایران، روز ششم، کتاب چهار، مسابقه ۴ از ۷، شب‌های روشن، آفتاب مهربانی، ایرانی سلام و… اشاره کرد.

برنامه امروز هنوز تموم نشده با رویکردی جدید و متفاوت با حضور چهره‌های موفق و برخی کارشناسان به موضوعات مختلف اجتماعی، فرهنگی و سبک زندگی می‌پردازد. با کریمی درباره این برنامه گفت‌وگوی کوتاهی انجام داده‌ایم که می‌خوانید.

 

چه دلیلی باعث شد اجرای برنامه «امروز هنوز تمام نشده» را به‌عهده بگیرید؟

تیم تولید همراه اعضای اتاق فکر برنامه تصمیم گرفته بود تغییرانی را در برنامه ایجاد کند. این تغییرات شامل مجری برنامه هم شده بود که دوست خوبم علی مرادی، پیش از من اجرای این برنامه را برعهده داشت. گفت‌وگوهای اولیه انجام شد و در نهایت با توجه به ویژگی‌های این برنامه،اجرای آن را پذیرفتم.

 

با آمدن شما چه تغییراتی در برنامه ایجاد شد؟

این تغییرات در بخش‌های مختلف برنامه ایجاد شده است، اما من در اجرا سعی کردم با مخاطب راحت باشم و حس واقعی خودم را نسبت به هر موضوعی به آنها منتقل کنم. به نوعی تلاش کرده‌ام وقتی روبه‌روی مهمانان برنامه می‌نشینم از جانب مخاطبان باشم و سوال‌هایی که آنها دوست دارند را مطرح کنم.

 

مخاطب چگونه حس واقعی یک مجری را زمان اجرای برنامه تشخیص می‌دهد؟

با صداقت و حس بیان مجری، مخاطب احساس می‌کند که مجری همزبان و همدل اوست؛ در حقیقت حس و بیان یک مجری احساس و عاطفه مخاطب را زنده می‌کند.

 

شما برنامه‌های های مختلفی اجرا کرده‌اید. چه دلایلی باعث می‌شود اجرایتان در هر برنامه متفاوت باشد؟

خود را متناسب با فضای یک برنامه هماهنگ می‌کنم و تلاش می‌کنم در جایگاه یک مجری باشم، نه شخص دیگری.

 

با توجه به این ‌که برنامه به صورت زنده پخش می‌شود،بداهه‌پردازی هم می‌کنید؟

در برنامه‌های زنده و مجری‌محور، بداهه‌پردازی باید صورت بگیرد و من هم تا اندازه‌ای بداهه می‌گویم. البته این کار را در حد لازم انجام می‌دهم تا مخاطب از اجرایم دلزده نشود.

 

برنامه «امروز هنوز تمام نشده» زمانی پخش می‌شود که بیشتر مردم هنوز به خانه نرسیده‌اند. با این شرایط فکر می‌کنید تا چه اندازه در جذب مخاطب موفق بوده‌اید؟

از زمانی که همکاریم را با گروه تولید این برنامه شروع کردم، قراری گذاشتیم تا بتوانیم زمان پخش برنامه را به عنوان یکی از بهترین زمان‌های پخش تبدیل کنیم و مخاطبان زیادی را هم در همین مدت کوتاه جذب کردیم. به گونه‌ای که در شروع برنامه ۵۰۰۰ پیامک دریافت می‌کنیم و همین موضوع نشان می‌دهد مخاطبان ما را می‌بینند، دوست دارند و نظر می‌دهند. بی‌شک ما تمام پیامک‌های مخاطبان را بررسی می‌کنیم تا برنامه‌ای به پخش برسد که خواسته آنهاست. همین موضوع در موفقیت برنامه بسیار موثر بوده است.

 

مخاطبان برنامه بیشتر چه قشری هستند؟

ما همه نوع مخاطبی داریم از نوجوان دوازده ساله گرفته تا پیرمرد نود ساله، تقریبا همه اقشار مخاطب برنامه ما هستند و خوشبختانه در پیامک‌ها و ارتباط‌های مردم این موضوع بخوبی مشهود است.

 

بخشی از مهمانان شما ستاره‌ها و افراد معروف هستند، فکر می‌کنید حضور این‌گونه افراد در تلویزیون همچنان جذاب است؟

شاید حضور این مهمانان در برنامه تکراری باشد، اما نحوه گفت‌وگو با آنها متفاوت است. یعنی هر مجری تلاش می‌کند تا از دریچه‌ای خاص با آنها صحبت کند. بسیاری از مردم ستاره‌ها و بازیگران را دوست دارند و می‌خواهند در برنامه ما حضور داشته باشند. ما هم اگر هنرمند، ورزشکار یا کارشناسی را به برنامه دعوت می‌کنیم، کارمان هدفمند است. یعنی مهمان را برای پر کردن زمان به برنامه دعوت نمی‌کنیم بلکه با دعوت هر یک از مهمانان، هدفی را دنبال می‌کنیم. موضوعات برنامه مشخص است و همه مهمانان و کارشناسان براساس موضوعاتی که در طول هفته داریم در اتاق فکر پیشنهاد، بررسی و انتخاب می‌شوند.

 

برای آوردن بازیگران و افراد معروف به برنامه به آنها پول هم می‌دهید؟

با توجه به این‌ که برنامه توانسته مخاطبانش را به‌دست بیاورد نه‌تنها پولی نمی‌دهیم بلکه برخی از آنها از ما می‌خواهند که به برنامه بیایند. برخی هنرمندان بارها به خودم گفته‌اند که از آنها برای حضور در برنامه دعوت کنیم.

 

سوالاتی که از مهمانان می‌پرسید از قبل طراحی شده است؟

معمولا مهمانان برنامه چند روز قبل مشخص می‌شوند و سعی می‌کنم قبل از برنامه حتما درباره آنها تحقیقاتی را انجام بدهم. معتقدم برای گفت‌وگو کردن با هر شخصی باید تحقیق انجام بگیرد تا با اطلاعات کافی و لازم روبه‌روی مهمان قرار بگیرم. پرسش‌ها را در ذهنم طراحی می‌کنم تا در پایان گفت‌وگو بتوان نتیجه‌ خوبی را از این گفت‌وگو برای مخاطب ارائه کرد.

فرشید شکیبا‌/‌ جام‌جم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا