بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی کاترین زتا جونز + عکس

بیوگرافی کاترین زتا جونز + عکس

 

بیوگرافی کاترین زتا جونز + عکس

 

کاترین زتا جونز (زادهٔ ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۹ در ولز) بازیگر بریتانیایی است که سابقهٔ دریافت جایزهٔ اسکار را نیز داشته‌است.

زمینه فعالیت : بازیگر

ملیت : بریتانیایی

تولد : ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۹

سوانسی، وست گلامورگان ولز

همسر(ها) : مایکل داگلاس از ۱۸ نوامبر ۲۰۰۰ تا کنون

فرزندان : دو فرزند

 

زندگی

کاترین زتا جونز متولد 25 سپتامبر 1969 سوانسا، گلامورگان غربی ولز میباشد. اولین بازی های خود را روی صحنه به انجام رساند و با بازی در نمایش موزیکال خیابان 24 طعم هنر نمایی را چشید، اما در اصل حضور در مجموعه کمدی درام «شکوفه عزیز ماه می» بود که توانست نام او را روی زبانها بیاندازد و کاترین را به یکی از عامه پسندترین هنرپیشه های زن تلویزیون بریتانیا تبدیل کند. کاترین این قابلیت را داشت که در عرصه گوناگونی از نقش ها بازی کند

پس از موفق شدن سری اول مجموعه او به صحنه نمایش بازگشت و سپس در مینی سریال کاترین کبیر به بازی پرداخت. اولین فیلم سینمایی خود را به کارگردانی فیلیپ دی بروکا در سال 1990 بازی کرد و این دی بروکا بود که او را روی صحنه نمایش کشف کرد. کاترین در ادامه بازی در نقش های مکمل، چندین فیلم را دنبال کرد که از میان آنها می توان به «کریستف کلمب کاشف» 1992 و نقشی طولانی تر در فیلم «شبح» 1996 اشاره کرد. پس از بازی در نقش النا مقابل آنتونی هاپکینز و آنتینوبانداراس در «نقاب زرو» 1998به یک چهره بین المللی تبدیل گشت.

او که یک خواننده مستعد نیز هست به طور رسمی یا گروه اپرای ملی انگلستان نیز همکاری دارد. کاترین در اواخر سالهای نود با بازی در آثار قابل توجهی چون «دام افکنده» در مقابل شان کانری،«روح زدگی»، و «ترافیک» نام خود را به عنوان بازیگری مطرح تثبیت کرد و توانست جایزه اسکاری به خاطر حضور در «شیکاگو» دریافت کند. زتا جونز بعد از دریافت 20 میلیون دلار برای تبلیغ T-Mobile از تلویزیون فرا ارتباطی انگلستان به ثروتمندترین و پول سازترین زن بریتانا تبدیل شد. کاترین در نوامبر 2000 با مایکل داگلاس که اختلاف سنی زیادی هم با بکدیگر دارند ازدواج کرد.

کاترین جونز،با مایکل داگلاس در سال ۲۰۰۰ ازدواج کرده (او ۲۵ سال از همسرش کوچکتر است) و از وی دارای دو فرزند است. او می‌گوید داگلاس در اولین دیدارشان از وی خواسته تا پدر فرزندانش باشد . ازدواج آنها در ۱۸ نوامبر ۲۰۰۰ در نیویورک صورت گرفت . اولین پسرشان در ۸ آگوست ۲۰۰۰ و در ۲۰ آوریل ۲۰۰۳ نیز اولین دخترشان به دنیا آمد.

وی مبتلا به اختلال دوقطبی است.

 

فیلم‌شناسی

۱۹۹۰ هزار و یک شب

۱۹۹۱ خارج از آبی

۱۹۹۲ کریستوف کلمب-کاشف

۱۹۹۲ سفرنامه ایندیانا جونز جوان

۱۹۹۵ کاترینای بزرگ

۱۹۹۶ شبح

۱۹۹۸ نقاب زورو

۱۹۹۹ تَلِه گذاری

۲۰۰۰ ترافیک

۲۰۰۲ شیکاگو

۲۰۰۲ سنگدلی تحمل‌ناپذیر

۲۰۰۴ ترمینال

۲۰۰۴ دوازده نفر اوشن

۲۰۰۵ افسانه زورو

۲۰۰۷ نمایشهای به مبارزه طلبانه مرگ

۲۰۰۷ بدون رزرو

۲۰۰۹ Rebound

۲۰۱۲ دوران راک

۲۰۱۳ شهر شکسته

 

 

بیوگرافی کاترین زتا جونز + عکس

 

بیوگرافی کاترین زتا جونز + عکس

 

بیوگرافی کاترین زتا جونز + عکس

Rate this post
همچنین بخوانید