بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

مصاحبه با خداداد عزیزی در خصوص سریال پژمان

مصاحبه با خداداد عزیزی در خصوص سریال پژمان

 

 بیوگرافی جدید خداداد عزیزی, تصاویر جدید خداداد عزیزی, عکسهای جدید خداداد عزیزی, مصاحبه با خداداد عزیزی, خداداد عزیزی, واکنش فوتبالیست ها به پژمان, واکنش خداداد عزیزی به سریال پژمان, آشنایی با خداداد عزیزی, سایت بیوگرافی

 

حضور خداداد عزیزی در نقش ۳۰ ثانیه‌ای خودش در فیلم سینمایی «خوابم می‌آد» ساخته رضا عطاران آن موقع سر و صدای زیادی به پا کرد و خیلی مورد توجه قرار گرفت. او از نخستین فوتبالیست‌هایی بود که در سریال «زیر آسمان شهر» ظاهر شد و پا به عرصه بازیگری گذاشت.

خداداد هنوز هم گاهی مصاحبه‌های تصویریش به اندازه یک فیلم کمدی جذاب و البته آموزنده برای مردم مورد توجه است و کلیپ برخی صحبت‌هایش در تلفن‌همراه خیلی‌ها دست به دست می‌چرخد. خودش اما معتقد است بازیگر خوبی نیست و ترجیح می‌دهد نقش خودش را بازی کند؛ نقش خداداد عزیزی.

 

به نظر شما مردم ما سینما و تلویزیون را بیشتر دوست دارند یا فوتبال را؟

خودتان می‌گویید مردم. پس مردم هم باید پاسخ بدهند، مثلا من به شخصه فوتبال را دوست دارم، اما یک خانم حتما سینما را بیشتر از فوتبال می‌پسندد.

 

به طور کلی روابط فوتبالی‌ها با سینمایی‌ها بد نیست و رفت و آمد زیادی با هم دارند. چرا؟

روابط فوتبالی‌ها با همه خوب است غیر از خودشان! من هم چند دوست خوب در سینما دارم که با آنها در ارتباطم، البته خودم زیاد اهل فیلم دیدن نیستم، اما دوستانم به من لطف دارند و وقتی به تهران می‌روم همدیگر را می‌بینیم.

 

شما یکی دو سابقه بازیگری جلوی دوربین هم دارید. از این تجربه‌تان برایمان صحبت کنید.

من یک بار در زیر آسمان شهر بازی کردم، البته آن‌موقع هنوز فوتبال هم بازی می‌کردم و فکر کنم در تیم پاس بودم، یک بار هم در فیلم سینمایی رضا عطاران که اسمش بود… (یادش نمی‌آید(

 

خوابم می‌آد!

آها همین بود، البته رضا اسمش را چند بار عوض کرد. برای همین یادم نمانده. اما به هر حال تجربه جدیدی بود. رضا که همشهری من است از من خواست کمکش کنم و من هم «نه» نگفتم.

 

چقدر دستمزد گرفتید؟

هیچی بابا، البته اول بنده خدا پیشنهاد داد گفت بیا یک نقش خوب بازی کن و رسمی و عرفی قرارداد ببند. اما من نه وقتش را داشتم و دارم، نه هنرش را و نه حوصله‌اش را. برای همین گفتم در حد کار راه‌اندازی در خدمتم.

 

یک بار اما برای فیلم بازی‌کردن قرارداد بستید، درست است؟

برای فیلم بازی کردن نبود، برای ساختن فیلم زندگی‌ام بود که این کار را کردم، اما تهیه‌کننده‌اش پیدا نشد، احساس کردم روراستی در کار نیست و من هم کنار کشیدم.یک بار هم از یک شبکه خارجی آمدند مشهد. بردمشان شاندیز یک شیشلیکی باهم زدیم و فیلمی گرفتند که اتفاقا فیلم خوبی هم شد، اما اسمش فیلم زندگی نبود، یک جور مصاحبه تصویری مفصل بود.

 

به نظر شما فوتبال سوژه خوبی برای فیلمسازی است؟

قطعا همین طور است… از همین ابومسلم خودمان به‌عنوان یک تیم دسته اولی و شهرستانی و اتفاقاتی که در این چند ساله در آن افتاده، می‌شود یک تراژدی بزرگ ساخت. حالا شما بروید به رده‌های بالای فوتبالی تا برسید به راس ماجرا… ببینید چه سوژه‌هایی که گیر فیلمسازان نمی‌آید!

 

کلا با ورود فوتبالی‌ها به سینما موافقید؟

مشکل اصلی فوتبال ما این است که غیرفوتبالی‌ها راس کار هستند. وقتی ما دوست نداریم یک غریبه در کارمان دخالت کند، حتما سینمایی‌ها هم دوست ندارند. اما یک وقت هست موقعیت ایجاب می‌کند این اتفاق بیفتد وگرنه من لزومی نمی‌بینم بروم به جای محمدرضا گلزار نقش اصلی یک فیلم را بازی کنم!

 

الان در سریال پژمان موقعیت ایجاب کرده یک فوتبالیست باشد؟

دقیقا، چون داستان درباره یک فوتبالیست است، البته تاکید می‌کنم داستان درباره شخص پژمان جمشیدی است، نه یک فوتبالیست. شخصیتی را که پژمان بازی می‌کند خیلی از فوتبالیست‌ها از جمله خود من اگر در زندگی واقعی داشتم حتما بالای ۱۰۰ بازی ملی در کارنامه‌ام بود.

 

شما که پژمان جمشیدی را می‌شناسید بگویید آیا این واقعا شخصیت خودش است؟

من این را نمی‌گویم. او دوست من است و بازی ملی در کارنامه‌اش هست. حضورش در این سریال هم با هوشیاری و عقل کامل خودش بوده و دوست داشته این‌طور نشان داده شود که توسری خور است و عقده دیده شدن دارد،اما من یکی به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهم شخصیت یک فوتبالیست این طور برای مردم نمایش داده شود.

 

اما خیلی از هم ‌صنف‌های شما از بازی پژمان تعریف می‌کنند

مثل این می‌ماند که ما رضا عطاران را بفرستیم برای استقلال بازی کند؛ بعد تیم مقابل به این بنده خدا لایی بیندازد و ما بگوییم این فوتبال بلد نیست. من متخصص نیستم که بگویم پژمان خوب بازی کرده یا نه.

 

حالا شما فوتبال بازی کردن هنرمندان را دیده‌اید؟

بله زیاد، در جام رمضان هر سال که جام ستاره‌ها برگزار می‌شود با آنها بازی کرده‌ام. یک بار هم تیم فوتسال ستارگان به مشهد آمد و با همشهری‌های ما بازی کرد، البته من هم در تیم‌شان بودم اما باختیم دیگر… خاطرم هست همین سام درخشانی که در سریال پژمان بازی می‌کند شوت‌های خوبی می‌زد!

 

آن‌قدر که سینمایی‌ها عشق فوتبالند فکر کنم فوتبالی‌ها عشق سینما نیستند، نه؟

خب ورود به فوتبال آسان است، اما ورود به سینما نه، فوتبال یک توپ می‌خواهد با ۱۱ تا لباس فرم که اسمش بشود یک تیم، اما یک فوتبالیست اگر عشق سینما هم باشد مگر بلد است فیلم بسازد؟

 

دوست دارید کدام نقش را بازی می‌کردید؟

گفتم من زیاد اهل فیلم دیدن نیستم، اما واقعیتش این است که هیچ وقت نخواسته‌ام اصلا نقش بازی کنم، چه برسد به این‌که بخواهم نقش کسی را بازی کنم. همین نقش خداداد عزیزی که مردم دوستش دارند، به خاطر همین لطف و محبت مردم، به نظرم لایق جایزه اسکار است!

مسعود حکم‌آبادی ‌/ جام‌جم

Rate this post
همچنین بخوانید