بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی کامل محمد حسین دادکان + عکس

بیوگرافی کامل محمد حسین دادکان + عکس

 

 

محمد حسین دادکان (۱۳۳۳) معروف به محمد دادکان بازیکن سابق باشگاه فوتبال پرسپولیس تهران در سال‌های ۱۳۵۴ تا ۱۳۶۱ و همچنین رییس سابق فدراسیون فوتبال ایران می‌باشد.او اکنون استاد گروه فیزیولوژی ورزشی, دانشكده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه شهید بهشتی می باشد.

نام کامل : محمد حسین دادکان

زادروز : ۱۳۳۳ – ۲ فوریهٔ ۱۹۵۵

زادگاه : تهران، ایران

باشگاه کنونی : بازنشسته

پُست : مدافع

 

فعالیت ورزشی

وی ۱۰۱ بار برای تیم پرسپولیس به میدان رفته‌است و در این مدت در پست مدافع ۲ گل برای تیمش به ثمر رساند. او در ۱۷ دی ۱۳۶۱ در بازی بین پرسپولیس و تاج تهران برای همیشه از بازیکنی فوتبال خداحافظی کرد.

 

حاشیه ها

او که در خصوص حذف تیم ملی امید از المپیک ۲۰۱۲ گفت:

    من متاسفم که می گویند مهدی تاج خاک خورده فوتبال است. او کدام خاک را در کدام فوتبال خورده؟ خاک خورده فوتبال امثال مناجاتی ها هستند.اتفاقا" در این فدراسیون، کفاشیان از خیلی از همکارانش جلوتر است.او را آوردند وگرنه نمی خواست به فوتبال بیاید. آقای علی آبادی باید بیاید جواب مردم را بدهد. خیانتی که او به فوتبال کرد را هیچکس نکرد!می خواست خودش رییس فدراسیون شود فیفا نگذاشت، رفت کفاشیان را آورد تا خودش همه کاره باشد!ما نباید دنبال مقصر باشیم. مقصر سیاسیونی هستند که وجاهت ورزشی ندارند.بگذارید مردم حرف بزنند.البته اینها سیاسی نیستند سیاهکار هستند!

 

احتمال شرکت در کابینه حسن روحانی

چند روز بعد از اتمام انتخابات ریاست جمهوری 1392 و پیروزی حسن روحانی, خبرگزاری های ایران از او و سعید فائقی و چند تن دیگر به عنوان اصلی ترین گزینه های تصدی وزارت ورزش و جوانان نام بردند.

 

 

همچنین بخوانید