بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی کامل جعفر میلی منفرد + عکس

بیوگرافی کامل جعفر میلی منفرد + عکس

 

 

جعفر میلی منفرد (زاده ۱۳۳۲ در تهران) عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در کابینه حسن روحانی است. وی دارای مدرک دکتری مهندسی برق قدرت از دانشگاه پاریس ۶ است.

نام کامل : جعفر میلی منفرد

زادروز : سال ۱۳۳۲ خورشیدی

زادگاه : تهران، ایران

تحصیلات : دکترای مهندسی برق قدرت از دانشگاه پاریس ۶

سمت : وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در کابینه حسن روحانی

سمت‌های پیشین : از شهریور تا مهرماه ۱۳۸۲، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

از سال‌ ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴، قائم مقام وزیر و معاون طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از کامران دانشجو

 

زندگی

میلی منفرد از شهریور تا مهرماه ۱۳۸۲ پس از استعفای مصطفی معین، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود و همچنین در سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴، قائم مقام وزیر و معاون طرح و توسعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود.او همچنین بعنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت یازدهم به مجلس معرفی گردید. در 19 مرداد 1392، 2400 نفر از اساتید دانشگاه های ایران نامه‌ای در حمایت از دکتر منفرد خطاب به مجلس شورای اسلامی منتشر کردند. این نامه آقای دکتر منفرد را فردی اخلاق‌مدار، آرام، با‌هوش، معتدل، علمی و فارغ از گرایش‌های افراطی سیاسی توصیف می کند.

 

سوابق علمی و تحصیلی

میلی منفرد مدرک کارشناسی خود را در رشته مهندسی برق قدرت در سال ۱۳۵۶ از دانشگاه صنعتی امیرکبیر دریافت کرد و پس از آن موفق به اخذ دیپلم تخصصی از مدرسه عالی برق پاریس (Supelec) در سال ۱۳۵۹ شد. میلی منفرد با پشت سر گذاشتن دوره کارشناسی ارشد خود در رشته مهندسی برق قدرت در دانشگاه پاریس ۶ در سال۱۳۶۰، در نهایت مدرک دکتری مهندسی برق قدرت خود را نیز سه سال بعد از همان دانشگاه دریافت کرد.

وی در حال حاضر استاد پایه ۲۵ و عضو هیات علمی گروه قدرت دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

میلی منفرد در دانشگاه امیرکبیر نیز مسوولیت‌هایی از جمله معاونت پژوهشی، معاونت آموزشی، ریاست دانشکده مهندسی برق، مسوولیت چهار دوره تقویتی کارشناسی ارشد ایثارگران کشور، سرپرستی پردیس تفرش، سرپرستی دانشکده فیزیک، معاونت امور جنگ و معاونت دانشکده مهندسی برق را برعهده داشته است.

تالیف سه کتاب و نگارش بیش از ۵۰ مقاله علمی برخی از سوابق علمی ایشان است.

همچنین بخوانید