بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی کامل گیتی معینی + عکس

بیوگرافی کامل گیتی معینی + عکس

 

 

گیتی معینی بازیگر ایرانی ، متولد شهری در غرب كشور است. از خانواده صد در صد نظامی از كودكی علاقه خاصی به كار خود دارد و به همین دلیل چون یكی از بستگان درجه یكم در رادیو فعال بود،گرایش به كار رادیو پیدا كرد و از كودكی عمر خود را در استودیو 8 سپری كرد. به عناوبن مختلف درس از بزرگ مردانی مثل: آقای شاهرخ نادری، اكبر مشكینی، عباس مصدق، خانم دیهیم گرفت او با كوشش و تلاش سعی میكرد از كوچیكترین فرصت استفاده كند.

در سال 1348 به استخدام نیروهای مسلح درآمد و كار هنری‌اش به تعویق افتاد به‌دلیل اینكه زندگی مشتركی شروع كرد و مدت 5 سال كارش عقب افتاد و در سال 1352 مجدداً كار هنری را از سر گرفت.

در سالهای شكوهمند 58-57 به كار تصویری مشغول شد ولی همچنان علاقه خاصی به رادیو دارد. او نویسنده مطالب طنز است.

گیتی معینی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی پانا با انتقاد از ساخت فیلم‌هایی که معضلات اجتماعی از جمله طلاق، ‌خیانت و اعتیاد را بدون داشتن هدف خاص و آسیب‌شناسی نشان ‌می‌دهند اظهار کرد: خانواده ایرانی حرمت دارد چرا که خانواده از مقدس‌ترین بنیان‌های اجتماعی است که ایرانیان به آن پایبند هستند اما متاسفانه با ساخت فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی که بی‌حرمتی در آن‌ها به صورت شفاف به تصویر کشیده می‌شود نسل آینده را مورد هدف قرار داده‌ایم.

معینی ادامه داد: کودکان و نوجوانان با دیدن فیلم‌هایی که به معضلات اجتماعی چون طلاق و اعتیاد می‌پردازند چون هنوز فهم دقیقی از مسایل ندارند و نمی‌توانند آنها را تجزیه و تحلیل کنند دچار سردرگمی ذهنی می‌شوند که اثرات منفی زیادی بر رفتارهای آنها خواهد داشت.

وی تصریح کرد: نمی‌توان نقش رسانه‌های جمعی چون تلویزیون و رادیو را بر رفتارسازی کودکان و نوجوانان نادیده گرفت پس باید از پخش فیلم‌ها و مجموعه‌هایی که به سبک زندگی ایرانی و فرهنگ آن لطمه می‌زند جلوگیری شود.

بازیگر مجموعه «چار دیواری» بیان کرد: ما باید از ظرفیت خوب سینما و تلویزیون در راستای تعمیق فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی گام بر داریم؛ امیدوارم مسوولان و مدیران فرهنگی نظارت بیشتری بر تولید فیلم و سریال در کشور داشته باشند.

 

4.2/5 - (4 امتیاز)
همچنین بخوانید