مصاحبه با الناز حبیبی بازیگر سریال دودکش

مصاحبه با الناز حبیبی بازیگر سریال دودکش

 

 

الناز حبیبی که این روزها سریال تلویزیونی «دودکش» را در حال پخش دارد، درباره نقش خود در این سریال گفت: عالیه دختری سختکوش است و همیشه سعی می‌کند هر کاری از دستش بر می‌آید برای افراد خانواده انجام بدهد و من این روحیه او را بسیار دوست دارم.

الناز حبیبی، بازیگر نقش عالیه درباره همکاری و ایفای نقش در کنار سیما تیرانداز گفت: بازی در سریال دودکش دومین همکاری من با سیما تیرانداز بود. او از بازیگران  حرفه‌ای است و از اینکه توانستم بار دیگر در کنار او بازی کنم، واقعاً خوشحالم. برای بازی در این سریال از کمک‌های خانم تیرانداز، آقای رستمی و بقیه دوستان استفاده کردم.

وی ادامه داد: از آموخته‌های بازیگران نقش مقابلم نهایت استفاده را بردم. رابطه عالیه و عفت در فیلمنامه خیلی صمیمی بود و همین رابطه را ما در پشت دوربین هم داشتیم. زندگی در پشت دوربین هم اهمیت زیادی دارد و من این تجربه را در سریال دودکش داشتم.

این بازیگر درباره همکاری با لطیفی در مقام کارگردانی این سریال و وسواس‌هایی که او در طول کار دارد، گفت: کار با آقای لطیفی برایم لذتبخش بود. او کارگردان بسیار توانمندی است و بازیگران را به خوبی هدایت می‌کند. او کمک زیادی به بازیگر می‌کند تا خودش را بسازد.

حبیبی اشاره کرد: لطیفی به راحتی از هر سکانسی نمی‌گذرد. تا زمانی که سکانس را آن طور که می‌خواهد در نیاورد امکان ندارد رضایت بدهد، حتی اگر مجبور باشد بارها صحنه را تکرار می‌کند. من از این نوع کار کردن لذت می‌برم. اگر کارگردانی به کاری که من انجام می‌دهم، کار نداشته باشد در این صورت تحمل کردن وضعیت برایم سخت می‌شود.

وی عنوان کرد: در طول این سالها تلاش کردم با فاصله نقش‌هایم را بپذیرم تا هم بتوانم با کارگردانان بهتر کار کنم و هم اینکه نقش‌های متفاوت را بپذیرم تا به تکرار نیفتم. خوشبختانه این افتخار را داشتم تا در سریال «دودکش» در کنار بازیگرانی کار کنم که سالها در تئاتر خاک صحنه خوردند. هرگز به بازیگری به عنوان شغل نگاه نکردم،بلکه دوست دارم کاری که انجام می‌دهم ماندگار شود.

این بازیگر ادامه داد: شرایط زندگی عالیه برایم جذابیت داشت، به همین دلیل این نقش را پذیرفتم. عالیه دختری شهرستانی است که در دانشگاه تهران قبول شده و در کنار خانواده دخترعمویش زندگی می‌کند. او در این خانه تنها است اما تمام تلاش‌ خود را می‌کند تا عفت دخترعمویش (سیما تیرانداز) را راضی نگه دارد.

وی گفت: عالیه دختری سختکوش است و مرتب سعی می‌کند هر کاری از دستش بر می‌آید را انجام بدهد. محبت او به عفت از روی عشق است. عفت هم به عالیه لطف می‌کند و او قدردان محبت عفت است. این کارهای عالیه را خیلی دوست داشتم.

حبیبی در ادامه افزود: وقتی بازیگری می‌خواهد نقشی را قبول کند مجموعه عوامل را در کنار هم می‌گذارد و بعد آن وقت است که نقشی را می‌پذیرد. من هم مجموعه عوامل را در نظر  گرفتم. فیلمنامه‌ برزو نیک‌نژاد را خیلی دوست داشتم. او برای پرداخت به مشکلات جامعه زبان شیرین و طنازی را انتخاب کرده است.

وی اشاره کرد: از سوی دیگر شخصیت‌پردازی‌ها خیلی خوب در آمده است. نقش عالیه هم خیلی بانمک، ساده و دوست داشتنی نوشته شده بود. در کنار همه این موارد کارگردانی محمدحسین لطیفی هم نقش عمده‌ای در انتخاب داشت.

سینماپرس

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا