آیا شهر هوبارت جای خوبی برای مهاجرت کردن و زندگی است؟

 

شهر هوبارت یک شهر پر جنب‌وجوش است که در سواحل جنوب شرقی تاسمانیا مستقرشده است و یک ترکیب بی‌نظیر از سده‌های 19 و 21 به‌حساب می‌آید. کافه‌های ساحلی، رستوران‌های شیک، استودیوهای بزرگ، بندری شلوغ با قایق‌های بادبانی و ماهیگیری، یک صحنه هنری فعال وزندگی شبانه، همگی باهم باعث جذابیت هوبارت می‌شود.

با توجه به زیبایی‌های طبیعی هوبارت، جای تعجب ندارد که افراد بسیاری برای مهاجرت به استرالیا، به این شهر فکر کنند و شرایط زندگی در هوبارت را بررسی کنند.

 

موقعیت جغرافیایی و چگونگی آب‌وهوای شهر هوربات

شهر هوبارت واقع در جنوب شرقی جزیره تاسمانیا که خود این ایالت نیز در جنوب شرقی استرالیا مستقر است، در مصب رودخانه مشهور درونت قرار دارد که تا دو سر این رودخانه طول دارد. هوبارت 1357 کیلومترمربع وسعت دارد و به دلیل مجاورت بخش قابل‌توجهی از مرزهای این شهر با اقیانوس، به سواحل مشهور و توریستی بسیاری ازجمله ساحل مصب رود درونت، سندی بی، کورنلین بی، نانگرو، کینگزتون، بلریو، هورا و… دسترسی دارد.

شهر هوبارت دارای آب‌وهوای معتدل دریایی می‌باشد و دمای آن معمولاً بین 8.4 تا 17 درجه سانتی‌گراد در طول سال نوسان دارد. دمای 41 درجه بالاترین و دمای -2.8 درجه کمترین دمای ثبت‌شده در شهر هوبارت می‌باشد و این شهر میزان بارندگی 613.4 میلی‌متر در سال را دارد. البته باوجود هوای معتدل، زمستان‌های این شهر سرد و گاهی حتی به دمای زیر صفر هم احتمال دارد برسد اما در کل هم زمستان و هم تابستان معتدل‌تری نسبت به خیلی از شهرهای دیگر استرالیا به‌ویژه سیدنی را دارد. در طول سال، به‌طور میانگین هوبارت 41 روز هوای صاف دارد و میزان روشنایی روز در هوبارت نسبت به خیلی دیگر از شهرها با میانگین روزانه 5.9 ساعت بسیار کم است اما در تابستان این قضیه برعکس است و ساعات روشنایی روزبه بیش از 15 ساعت هم می‌رسد که در بین شهرهای استرالیا بیشترین میزان می‌باشد.

 

مکان‌های فرهنگی مردم شهر هوبارت

موزه هنرهای نو و قدیمی تبدیل به یک مکان گردشگری شماره یک هوبارت شده است و بازدیدکنندگان می‌توانند مجموعه آثار هنری، لباس‌ها و سایر آثار عجیب‌وغریب را که توسط مؤسس دیوید والش بنیان‌گذار چند موزه بی‌نظیر طراحی‌شده است؛ ببینند. بااین‌حال، MONA تنها تجربه ویژه هوبارت نیست که منتظر خبره‌های فرهنگی و هنری است.

به‌عنوان نمونه، موزه و گالری هنر تاسمانی دارای نمایشگاه‌های جذاب و گوناگونی است، ازجمله مواردی که جزئیات ویژه تاسمانی را با تاریخ اکتشاف قطب جنوب شرح می‌دهد. از طرف دیگر، می‌توانید برای لذت بردن از اماکن کوچک‌تر مانند گالری دسپارد، مرکز هنری سالامانکا، گالری هارمارک و گالری هنری خیابان کووی، از بخش سالامانکا دیدن کنید.

چطور با مردم هوربات ارتباط برقرار کنیم؟

ارتباط با مردم هنگام عزیمت به یک شهر جدید، برای احساس خوشبختی، تعلق و سلامتی کلی شما مهم است. در این‌جا موارد وجود دارد که می‌توانید امتحان کنید:
• در اپلیکیشن‌های صفحه مجازی عضو شوید، در گروه‌ها و فعالیت‌های اجتماعی محلی در فیسبوک عضو شوید، یا افراد جدیدی را با استفاده از فضای مجازی پیدا کنید.
• داوطلبانه در یک سازمان محلی عضو شوید.
• به یک تیم ورزشی بپیوندید.
• به یک سالن ورزشی یا یوگا بروید.

اقتصاد اصلی در هوربات

اقتصاد اصلی این شهر را صنایع مربوط به کشتی و کشتی‌سازی تشکیل می‌دهد. هوبارت بندر اصلی برای فعالیت‌های قطبی برای استرالیا و فرانسه به شمرده میشود. بندر این شهر سالیانه بیش از 2000 تن بارگیری می‌کند. از سویی صنعت توریسم و گردشگری به‌ویژه گردشگری با کشتی کروز اطراف شهر در هوبارت خیلی درآمد دارد. تنها در فاصله بین سال 2011 تا 2012 تعداد 1.19 میلیون و در سال 2016 نزدیک به 2 میلیون نفر توریست از این شهر بازدید کرده‌اند. هوبارت یکی از مراکز ایالتی صنعتی و پیشرفته در استرالیا به‌حساب می‌آید و همچنین صنعت کشاورزی و مواد غذایی هم در هوبارت پر رونق است.

مزیت‌های شهر هوربات و کیفیت زندگی و هزینه‌ها

هوبارت همواره جزء 10 شهر برتر استرالیا برای زندگی معرفی می‌گردد. کیفیت و سطح رفاه زندگی اهالی این شهر، هزینه‌ها، فرصت‌ها شغلی، تحصیلی و … این شهر را به یکی از گزینه‌های عالی برای اسکان تبدیل کرده است.

شما می‌توانید در یک شهر مدرن زندگی کنید و اما از سویی با هزینه‌های کمتر مانند یک شهر معمولی زندگی کنید. به‌طورکلی در چند مورد، رفاه و کیفیت خوب زندگی را خلاصه می‌کنیم:

  • امنیت هوبارت بسیار زیاد است.
  • به‌عنوان یک شهر مدرن و پیشرفته، بسیار مقرون‌به‌صرفه از بابت هزینه‌ها به‌ویژه خانه و املاک است.
  • طبیعت و آب‌وهوای این شهر در استرالیا و در دنیا کم‌نظیر است.
  • هوبارت فرهنگ و هنر بسیار غنی و قدیمی دارد.
  • در رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان (ARWU)، دانشگاه تاسمانیا مستقرشده در هوبارت جزء 2 درصد دانشگاه‌های برتر جهان است.
  • کار کردن در شغلی نیمه‌وقت در حین تحصیل در این شهر نسبت به خیلی از شهرها متناسب‌تر است.
  • هوبارت آرام‌بخش، روحیه‌دهنده و کاملاً به‌دوراز هیاهو است و یکی از بهترین گزینه‌ها برای تعطیلات و بازپروری روح و روان است.
  • در این شهر بافرهنگ اصیل استرالیایی بیشتر سروکار خواهید داشت و با آن وفق پیدا خواهید کرد.

هزینه‌های تحصیل در هوبارت

وجود دانشگاه تاسمانیا به‌عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های جهان در این شهر، وجود تناسب و استانداردهای خوب زندگی و هزینه‌های تحصیلی بخصوص برای دانشجویان بین‌المللی، شهر هوبارت را مانند بسیاری دیگر از شهرهای کشور استرالیا برای مهاجرت تحصیلی تبدیل به یک فرصت بسیار عالی نموده است و هزینه‌های تحصیل وزندگی در آن بسیار به‌صرفه‌تر از دیگر شهرهای استرالیا که دانشگاه‌های برتر را در خود جای‌داده‌اند می‌باشد. هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های استرالیا شاید کمی نسبت به دیگر کشورهایی که مقاصد مهاجرت تحصیلی هستند گران‌تر باشد اما دانشگاه تاسمانیا و هزینه‌های زندگی در شهر هوبارت، دانشجویان؛ به‌خصوص دانشجویان بین‌المللی را کمتر با چالش مالی روبه‌رو می‌نماید.

برخی از جاذبه‌های توریستی و دیدنی‌های شهر

موزه هنر قدیم و جدید: که به‌اختصار به آن MONA (Museum of Old and New Art) می‌گویند که در سال 2011 افتتاح‌شده و همان‌طور که از نام آن‌هم مشخص است؛ در این موزه تلفیقی از آثار و هنر قدیم و جدید را خواهید یافت.

باغ سلطنتی گیاه‌شناسی تاسمانیا: این پارک توریستی که حاصل زحمات درزمینهٔ گل و گیاه کاری از سال 1818 است، یکی از زیباترین نواحی توریست خیز رایگان در هوبارت می‌باشد.

ندامتگاه محکومین هوبارت: شما می‌توانید از این بنای ساخته‌شده در سال 1831 بازدید نموده و در تور آموزشی راجع به دادگاه، سلول‌های زندان، اعدام و … شرکت نمایید.

موزه و گالری هنر تاسمانیا: قدمت آن به سال 1808 برمی‌گردد و دارای ترکیبی از هنرهای مدرن و کلاسیک بعلاوه موارد سرگرمی برای کودکان می‌باشد.

 

کوهستان ولینگتون / کُنای: از بالای این کوه زیبا، به کل شهر خیره‌کننده هوبارت دید خواهید داشت.

محله و بازار سالامانکا: ساخت این مکان به سال‌های 1835 تا 1860 برمی‌گردد و دارای معماری‌های کلاسیک خیره‌کننده و بازار خرید می‌باشد.

بنای پورت آرتور: در کنار پارک ملی تاسمان، بنای یادآور دوران بی‌رحم تبعیدگاه‌های عصر استعمار بنام پورت آرتور را می‌توانید مشاهده کنید که بسیار زیبا و خیره کننده است و ساختار معماری کلاسیک به‌خوبی در آن مشهود است.

پل تاسمان: پل تاسمان، یکی از برجسته‌ترین نقاط دیدنی هوبارت است که بر رودخانه درونت به‌صورت قوس‌دار و بر روی اسکله‌های بسیاری قرار دارد. این پل قلمروی کوئینز را با حومه مونتاگو پیوند می‌دهد.

 

هوبارت یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی ست و همانطور که خواندیم شهر نسبتاً ارزان و بسیار خوبی است. اگر شما هم قصد مهاجرت به این شهر را دارید می‌توانید از مشاوران مجرب کانگروز کمک بگیرید.

منبع این مطلب

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا