بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی رحمان عموزاد کشتی کار آزاد + ناگفته ها

بیوگرافی رحمان عموزاد

بیوگرافی رحمان عموزاد خلیلی، کشتی گیر آزاد ایران از ورود به دنیای ورزش تا قهرمانی آسیا و جهان و ناگفته های زندگی شخصی او را می خوانید. با بیوگرافی ها همراه باشید.

بیوگرافی رحمان عموزاد قهرمان کشتی آسیا و جهان - بیوگرافی ها
بیوگرافی رحمان عموزاد
  • نام کامل : رحمان عموزاد خلیلی
  • تاریخ تولد : 26 تیر 1381
  • محل تولد : بهشهر مازندران
  • زمینه فعالیت : ورزشکار
  • رشته : کشتی
  • قد : 172 سانتی متر
  • وزن : 65 کیلوگرم
  • صفحه اینستاگرام رحمان عموزاد

اصالت رحمان عموزاد

رحمان عموزاد خلیلی متولد 26 تیرماه 1381 کشتی گیر آزاد ایرانی است.

وی دوبار در رده نوجوانان قهرمان آسیا شد و دو بار نیز در رده جوانان موفق به کسب مقام قهرمانی جهان شده است.

وی در شهر خلیل شهر شهرستان بهشهر استان مازندران به دنیا آمده و هم اکنون 20 سال دارد.

رحمان عموزاد کشتی گیر با استعداد و پدیده جدید دنیای ورزش + بیوگرافیخانواده رحمان عموزاد

به گفته خودش پدرش یک کارگر ساده بوده و مادرش خانه دار است.

یک خواهر و چهار برادر دارد که آنها نیز در رشته «کشتی» فعالیت میکنند.

رحمان عموزاد در مورد خانواده اش می گوید :”خانواده ما کشتی گیر هستند و دو برادر بزرگتر من فرشاد و فرزاد نیز کشتی می گرفتند و محمدعلی برادر دوقلویم نیز کشتی گیر است”

رحمان عموزاد و بردار دوقلویش + داستان زندگی
رحمان عموزاد و بردار دوقلویش

از 7 سالگی تا اولین قهرمانی

رحمان عموزاد از 7 سالگی وارد باشگاه کشتی شد و زیر نظر دایی اش(باقر محمدپور) آموزش دید و تمرین کرد و برای مدتی نیز تمریناتش را زیر نظر برادر بزرگترش(فرزاد) ادامه داد.

برای نخستین بار با پیروزی در برابر «باجرانگ پونیا» توانست مقام قهرمانی مسابقات کشتی آسیا 2022  در رده بزرگسالان را از آن خود کند.

باجرانگ پونیا کشتی گیر هندی دارنده مدال نقره و برنز جهان و برنز المپیک توکیو می باشد.

رحمان عموزاد باری دیگر در مسابقات قهرمانی کشتی جهان 2022 توانست بر حریف آمریکایی اش چیره شود و بدین ترتیب قهرمان فینال مسابقات شد.

بیوگرافی و ناگفته های زندگی شخصی رحمان عموزاد قهرمان کشتی آزاد + جدیدترین تصاویرنخستین فعالیت رسمی

رحمان عموزاد با شرکت در «انتخابی تیم ملی نوجوانان ایران سال 2018» به عنوان نماینده مازندران موفق شد در نخستین فعالیت رسمی اش مقام سوم را کسب نماید.

سپس با شرکت در اردوی تیم نوجوانان برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شد.

افتخارات و مدال های رحمان عموزاد کشتی گیر آزاد ایرانیافتخارات رحمان عموزاد

رحمان عموزاد در مسابقات قهرمانی آسیا  2018 که در «تاشکند» ازبکستان برگزار شد  با غلبه بر تمامی رقبایش توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

در همان سال در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان با کسب47 امتیاز، موفق به کسب عنوان نخست در دسته 45 کیلوگرم شد.

وی عنوان قهرمانی آسیا و جهان را در سال 2019 نیز یکبار دیگر از آن خود نمود.

رحمان عموزاد با کسب سه پیروزی در مسابقات قهرمانی آسیا که در شهر «آستانه» قزاقستان برگزار شد، موفق به کسب عنوان قهرمانی در دسته 48 کیلوگرم شد.

وی همچنین در مسابقات جهانی که در شهر «صوفیه» برگزار شد با چهار پیروزی از رقبایش پیشی گرفت و باری دیگر عنوان نخست را از آن خود کرد.

رحمان عموزاد با غلبه بر استیو پولی، حریف آمریکایی اش در مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی 2019، باری دیگر درخشید و توانایی هایش را ثابت کرد که این پیروزی بسیار در رسانه های ایرانی و امریکایی خبرساز شد.

جالب است بدانید که رحمان عموزاد در این رقابت در وقت دوم با اجرای فن «یک دست یک پا» حریف را به آسمان برد و با امتیاز 12 بر 0 پیروز میدان شد.

زندگینامه و جزئیات زندگی شخصی رحمان عموزاد کشتی گیر آزاد ایرانیورود به تیم دانشگاه آزاد

در سال 2020 به تیم دانشگاه آزاد اسلامی ملحق شد و زیر نظر «علیرضا رضایی»-سرمربی تیم به لیگ برتر کشتی آزاد ایران راه یافت.

رحمان عموزاد به عنوان قهرمان نوجوانان جهان موفق شد مجوز شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی بزرگسالان کسب کرده و در 5 نوامبر 2020 به این مسابقات راه یافت.

در رده 57 کیلوگرم مغلوب رضا اطری شد و سپس با توجه به عدم حضور نادر حاج اقانیا برنده اعلام شد و در رقابت پایانی نیز 10-8 نتیجه را به علیرضا سرلک واگذار کرد و در نهایت مقام سوم این رقابت هارا کسب کرد.

6 دسامبر رحمان عموزاد در ترکیب برگشت در تیم دانشگاه آزاد شرکت کرد و در این رقابت ها موفق شد بر رضا خلاقی و عرفان جعفریان غلبه کند. دانشگاه آزاد نیز به عنوان دومین تیم گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت، اما رحمان عموزاد به دلیل حضور در مسابقات جام جهانی انفرادی به عنوان نماینده ایران، نتوانست در مرحله نهایی لیگ شرکت کند.

همه چیز درمورد رحمان عموزاد و قهرمانی هایشرقابت جام جهانی انفرادی

16 دسامبر رحمان عموزاد به عنوان تنها نماینده ایران در رقابت های جام جهانی بین المللی در شهر بلگراد صربستان حضور یافت.

در این مسابقات شعبان کیزیلتاش از ترکیه، گیوی داویدوی از ایتالیا را با امتیاز فنی عالی و دیامانتینو اونا فافه از گینه بیسائو را با ضربهٔ فنی شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

در مرحله نیمه نهایی با «زائور اوگویف»- قهرمان 2018 و 2019 رقابت کرد و نتیجه را به وی واگذار کرد و به رقابت سوم-پنجمی رسید.

رحمان عموزاد با کسب 4 امتیاز ولادیسلاو آندریو را شکست داد و مقام سوم جام جهانی را از آن خود کرد.

بیوگرافی رحمان عموزاد پدیده جدید دنیای ورزش!بهترین آزادکار نوجوان سال

رحمان عموزاد با درخشش در رقابت های جهانی مختلف در سال 2019 از طرف اتحادیه جهان کشتی به عنوان بهترین آزادکار نوجوان سال شناخته شد.

مسابقات قهرمانی جوانان

رحمان عموزاد در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد جوانان در سال 2021 که در اوفای روسیه برگزار شد در برابر لهستان، آذربایجان، روسیه و هند پیروز شد و مدال طلا را از آن خود کرد.

رحمان عموازد برنده مدال طلای مسابقات کشتی آزاد جوانان شد!مسابقات قهرمانی آسیا 2021

رحمان عموزاد در دور نخست حریف مجارستانی اش را نتیجه 5 بر 0 از میان برداشت و در دور دوم در رقابت با توشیهیرو هاسگاوا دارنده مدال طلای زیر 23 سال جهان از ژاپن با نتیجه 9 بر 5 مغلوب حریف شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

رحمان عموزاد بیوگرافی و تصاویر شخصی + پشت پرده زندگی شخصی
بیوگرافی رحمان عموزاد

مسابقات قهرمانی آسیا 2022

رحمان عموزاد در دور اول مسابقات با نتیجه 11 بر 0 از حریف پاکستانی خود پیشی گرفت و در وزن 65 کیلوگرم پیروز شد.

و در دور دوم نیز با غلبه بر کایکی یاماگوچی قهرمان جوانان جهان از ژاپن توانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 6 بر 0 حریف مغلوستانی اش را شکست داد و وارد مرحله فینال شد.

در این مرحله نیز با غلبه بر باچرانگ پونیا دارنده مدال المپیک و نقره و برنز جهان به مدال طلا دست یافت.

رحمان عموزاد قهرمان کشتی آسیا و جهان اهل کجاست؟ متولد چه سالی است؟مسابقات قهرمانی جهان 2022

در رقابت های 3 وزن پایانی کشتی آزاد قهرمانی جهان 2022 که در بلگراد صربستان برگزار می شود رحمان عموزاد به عنوان نماینده وزن 65 کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای آسیا در دیدار فینال با «جان دیاکومیهالس» از آمریکا وارد میدان شد و با نتیجه 13 بر 8 بر حریف غلبه کرد و با عملکردی درخشان صاحب مدال طلای جهان شد.

رحمان عموزاد در دوره مقدماتی این مسابقات نیز هر سه حریف خود را شکست داد.

در دور نخست در رویارویی با جونسیک یون با نتیجه 8 بر یک حریف خود از کره جنوبی را شکست داد.

در دور دوم نیز با نتیجه 6 بر صفر اسماعیل موساکایف از مجارستان را شکست داد و در دور سوم نیز با نتیجه 13 بر 2 از عادل اوسپانوف از قزاقستان پیشی گرفت و وارد مرحله نیمه نهایی شد.

در این مرحله نیز دربرابر حاجی علیف دانده 3 طلای جهان و یک نقره و یک برنز المپیک قرار گرفت که با نتیجه 9 بر 2 پیروز میدان شد و راهی فینال شد.

رحمان عموزاد در مسابقات قهرمان 2021تحصیلات رحمان عموزاد

رحمان عموزاد پس از اخذ دیپلم، وارد دانشگاه شد و یک سال است در دانشگاه به تحصیل مشغول است، اگرچه کشتی و تمریناتش وقت زیادی از او میگیرد دوست دارد تا حد امکان به تحصیلاتش ادامه دهد

از آنجایی که درگیر تیم ملی است زمان زیادی برای درس خواندن ندارد.

وی در این باره میگوید :” دوست دارم کشتی را ادامه بدهم، پدر من کارگر است و نمی‌توانم کار آزاد کنم بنابراین باید تمریناتم را بیشتر کنم و برای قهرمانی‌های بعدی بجنگم.”

ناگفته های زندگی شخصی رحمان عموزاد + قد و وزن
بیوگرافی رحمان عموزاد

بی ادبی کشتی گیر امریکایی

رحمان عموزاد درمورد حریف امریکایی که با فن «یک دست یک پا» اورا شکست داد گفت:

“تایم اول ۸ بر صفر از حریف آمریکایی جلو افتادم که باعث شد ناراحت و عصبانی شود. تایم دوم دستم آسیب دید و برای درمان خونریزی نزد پزشک رفتم؛ هنگام شروع مجدد مسابقه دستم را به نشانه ادب و احترام سمت حریف بردم که متاسفانه با بی‌احترامی و بی‌اعتنایی پاسخی نداد. بلافاصله بعد از سوت داور با فن یک دست، یک پا ۴ امتیاز دیگر گرفتم تا پاسخ محکمی به بی‌ادبی کشتی‌گیر آمریکایی داده باشم.”

جواب قاطعانه رحمان عموزاد به بی ادبی کشتی گیر امریکایی جنجالی شد!کشتی درآمد ندارد

رحمان عموزاد در یکی از مصاحبه هایش به کم بودن درآمد کشتی گیران اشاره کرد و گفت :”کشتی همچون رشته های ورزشی دیگردرآمد چندانی ندارد و به یک دهم حق خود هم نمی رسد! ”

به دنبال منفعت مالی نیستم

” من برای منفعت مالی به دنبال کسب مدال و افتخارآفرینی نیستم. بهرحال از اینکه بتوانم با مدال گرفتن باعث سربلندی و افتخار مردم و کشورم شوم در من یک حس رضایت از خود ایجاد می کند و این نیز از این بابت می آید که انسان ذاتا دوست دارد دیگران را خوشحال کند و برای آن ها کاری انجام دهد.”

بیوگرافی و داستان زندگی رحمان عموزاد از ورود به دنیای ورزش تا درخشش و قهرمانیوضعیت تاهل و همسرش

رحمان عموزاد مجرد بوده و تاکنون خبر موثقی مبنی بر ازدواج ایشان منتشر نشده است.

رشته های ورزشی موردعلاقه

“فوتبال را به صورت تفریحی دوست دارم انجام دهم و ورزش های رزمی از جمله MMA یا کیک بوکسینگ را هم دوست دارم، کلا جایی که در آن با مبارزه به هدفت برسی را می پسندم.”

رحمان عموزاد قهرمان کشتی آزاد آسیا و جهان کیست؟موسیقی و فیلم موردعلاقه

“علاقه ی زیادی به جنگیدن و موفقیت دارم و به همین فیلم ها نیز علاقه خاصی دارم اما در موسیقی بیشتر دنبال این هستم که آهنگ های احساسی و حماسی را دوست دارم”.

قدردان کادر فنی هستم

“من قدردان کادر فنی قبلی و کادر فنی فعلی هستم، کلا از همه ی کسانی که برای من زحمت کشیده اند تا در اینجا باشم تشکر می کنم. هرچه به مسابقات نزدیک تر می شویم شرایط تمرینات هم عوض می شود و آمادگی خوبی داریم و امیدوارم که بتوانم مزد زحمات کادر فنی و فدراسیون را بدهم و خود را سرباز کادر فنی می دانم و هرچه کادر فنی تصمیم بگیرد، انجام می دهم.”

افتخارات و قهرمانی های رحمان عموزاد + مصاحبه جنجالیبیوگرافی رحمان عموزاد | بیوگرافی ها دات کام

Rate this post
همچنین بخوانید