بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

SMS pazarlama nedir

Yetişkinlerin hepsinin olmasa da çoğunun akıllı telefon kullandığı bir dünyada, reklamlarınızı müşterilerinize ulaştırmanın en etkili yollarından biri olan SMS pazarlamasından yararlanmamak kesinlikle bir hatadır. Tam olarak görmelerini istediğiniz şeyi doğrudan akıllı telefonlarına gönderebilecekken, hedef kitlenizin reklamlarınıza rastlamasını neden bekleyesiniz?

Dolayısıyla, işletmeniz SMS pazarlaması, SMS pazarlaması yapmak, SMS pazarlama kampanyaları başlatmak ve SMS pazarlama otomasyonundan yararlanmak istiyorsa, bu makale size SMS pazarlama stratejinizi geliştirmek için ihtiyacınız olan her şeyi verecektir.

Tüketicilerin %90’ından fazlası, metin bildirimlerini bir metin aldıktan sonraki bir saat içinde kontrol ediyor. Bu, kesinlikle yararlanmanız gereken inanılmaz derecede yüksek bir stat.

Ayrıca, veriye dayalı raporlamadan şunu biliyoruz:

Müşterilerin çoğu, kargo takibi, sipariş durumu/onay ve hatırlatma/uyarı planlaması ile ilgili olarak şirketlerden metin mesajları almaktan çekinmez.
Hatta müşterilerin yaklaşık %35’i özel teklifler, promosyonlar ve indirimlerden haberdar olmak istiyor.
https://ofisteofis.com.tr/
Ankete katılanların çoğunluğu (%60,8) işletmelere müşteri desteği sorunları, gönderi takibi, sipariş durumu, onay ve iptaller hakkında kısa mesaj gönderebilmek istiyor.
SMS pazarlaması ne için kullanılır?
SMS farklı şekillerde kullanılabilir. SMS ile neler yapabileceğiniz ve işinize nasıl yardımcı olabileceği konusunda size daha iyi bir fikir vermek için en yaygın kullanım örneklerinden bazılarını sizinle paylaşacağım.

Perakende veya e-ticaret işletmeleri için kısa vadeli promosyonlar
Kuponlar ve promosyonlar, mağazanıza veya web sitenize daha fazla insanı çekmenin harika bir yoludur. Sınırlı süreli bir indirim veya promosyon yapıyorsanız, açıkçası mümkün olduğunca çok kişinin bunu duymasını istersiniz.

SMS, özellikle hareket halindeyken müşterileri bilgilendirmek istiyorsanız, bu teklifleri iletmek için harika bir kanaldır. Bu şekilde, mesajı zamanında almadıkları için hiçbir şeyi kaçırmadıklarından emin olabilirsiniz.

Etkinlikler veya müşteri siparişleriyle ilgili acil güncellemeler
Bir etkinliği planlamaya ve yürütmeye giden birçok hareketli parça vardır. Etkinliğe ne kadar çok kişi katılırsa, gerekli bilgileri herkese iletmek o kadar zorlaşır.

SMS ile herhangi bir değişikliği, iptali, genel bilgiyi veya güncellemeyi e-posta veya diğer kanallardan daha iyi gerçek zamanlı etkileşim ile kolayca iletebilirsiniz.

randevu hatırlatıcıları
İşletmeniz planlanan randevu saatlerinde çalışıyorsa, müşterilerin randevu saatlerini unutup geç gelmesinin sıkıntısını bilirsiniz. Daha da sinir bozucu olan, müşterilerin hiç gelmemesidir.

Bu sadece programınızı bozmakla kalmaz, aynı zamanda zamanınızı da boşa harcar. Bu, bu zaman aralığı alındığı için diğer randevuları reddetmiş olabileceğiniz anlamına gelir. Hatırlatıcı metin mesajları göndermek, insanların randevularını unutmamalarını ve doğru zamanda gelmelerini sağlamanın harika bir yoludur.

Dahili uyarılar
Çok sayıda çalışanınız varsa, herkese aynı anda acil mesajları (ofislerin kapanması, acil durum güncellemeleri vb.) iletmek zor olabilir. Onlara e-posta gönderebilirsiniz, ancak bunu görmeyebilirler (iş dışında iş e-postamı çok sık kontrol etmediğimi biliyorum). Mesajlaşmak, herkesin mesajınızı zamanında almasını sağlamak için harika bir yoldur.

SMS Pazarlama Hizmetlerinden Kimler Yararlanabilir?
Ne tür bir işiniz olursa olsun, kısa mesajlar dijital pazarlama çabalarınıza harika bir katkı olabilir. Çok acil bilgileri çok güvenilir bir şekilde iletme benzersiz işlevini yerine getirirler.
Şirket Nasıl Kurulur
Ancak pazarlama stratejilerinde SMS olmadan yaşayamayan bazı şirketler var:

E-ticaret mağazaları: İster promosyon kampanyaları, ister sipariş/sevkiyat onayları gönderin, SMS, e-ticaret mağazaları için harika bir araçtır.
Seyahat İşletmeleri: Müşterilerin gerçek zamanlı bilgilere ihtiyacı olduğundan, SMS seyahat işletmeleri için çok önemlidir. Buna uçuş saati güncellemeleri, kapı değişiklikleri, iptaller, hava durumu uyarıları ve çok daha fazlası dahildir. SMS ile, zamanında görüp göremeyecekleri konusunda endişelenmenize gerek kalmadan müşterilere tam olarak bilmeleri gerekenleri söyleyebilirsiniz.
Randevu gerektiren hizmet işletmeleri: Müşterilerinize SMS hatırlatıcıları göndererek artık randevuları kaçırmadıklarından emin olun. Bu, gelmeme ve geç randevularda tonlarca zaman ve para kaybından tasarruf etmenizi sağlar.
100’den fazla çalışanı olan büyük kuruluşlar: İç iletişim önemlidir, ancak büyük bir şirketin tüm çalışanları ile iletişim kurmak zordur. Acil bilgi için, e-posta çok yavaş. Dahili iletişiminiz için SMS kullanmak, her çalışanın göndermek istediğiniz bilgiyi doğru zamanda almasını sağlamanın en iyi yoludur.
SMS pazarlama işiniz için işe yarayabilir mi?
Bulmak için sadece bir tane – hedef kitleniz üzerinde test edin! Halihazırda e-posta pazarlaması kullanıyorsanız (veya kullanmayı planlıyorsanız), stratejinize SMS’i dahil etmeyi deneyin.

Artık SMS pazarlamasının ne olduğu ve neden harika olduğu konusunda daha iyi bir fikre sahip olmalısınız. İşte bazı faydaların kısa bir özeti:

Güvenilir teslimat
Müşteri ile direkt hat
Yüksek katılım
E-posta pazarlama stratejinizi tamamlar
Sendinblue’ya kaydolursanız, e-posta pazarlama kampanyalarınızla aynı platformdan promosyon ve işlem SMS’leri gönderebilirsiniz. ar hangi şirket ve kuruluşların özel teklifler, kuponlar, promosyonlar, uyarılar vb. yüksek oranda hedeflenmiş, izne dayalı isteğe bağlı metin mesajları aracılığıyla. Bu mesajlar maksimum 160 karakterle sınırlıdır.

İzne dayalı pazarlama nedir?
İzin temelli, müşterilerin pazarlanmak için açık izin verdikleri bir pazarlama şeklidir. Bu, bir çevrimiçi kayıt formu, yarışma girişleri veya belirli bir anahtar kelimeyi bir kısa koda göndererek yapılabilir.

Kesintili pazarlama bunun tam tersidir. Pazarlamacılar, tüketiciye bir promosyon mesajı veya teklifi empoze etmeyi umarak, ellerinden gelen her şeyi kesmeye çalışırlar. İzinli pazarlamaya bu alternatif, her gün spam tarafından vurulduğumuz için reklam vermenin yaygın bir yolu haline geldi.

Tüketiciler olarak her gün 3.000’den fazla kesintili pazarlama mesajına maruz kalıyoruz. Dikkatimiz için savaşan tüm bu mesajlarla mücadele etmek için,

SMS Pazarlama Nedir?
SMS pazarlaması olarak da bilinen SMS pazarlaması, bir p yöntemidir.

Rate this post
همچنین بخوانید