بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

در مورد شهر ازمیر و تعطیلات در آن بیشتر بدانید

 

اگر قصد سفر به ازمیر را دارید و می خواهید قبل از سفر اطلاعات جامعی در مورد کارهایی که در این شهر انجام دهید به دست آورید، به خواندن این مقاله ادامه دهید. راهنمای سفر این شهر برای گردشگرانی است که تا به حال به این شهر نرفته اند یا می خواهند با برنامه ریزی دقیق تری به این شهر سفر کنند و از زمان خود نهایت استفاده را ببرند. این شهر سومین شهر پرجمعیت ترکیه و همچنین سومین شهر بزرگ این کشور از نظر وسعت (حتی بزرگتر از استانبول) است. پس انتظار نداشته باشید در سفر به این شهر در عرض 3 روز از کل شهر دیدن کنید!

 

این شهر کجاست؟

این شهر در سواحل دریای اژه و غرب ترکیه قرار دارد و هر ساله میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است. همچنین دانشگاه های معتبری در این شهر وجود دارد که بزرگترین آنها دانشگاه صنعتی این شهر است که در آن رشته های فنی و مهندسی تدریس می شود. این شهر نیز یکی از شهرهای توریستی ترکیه به حساب می آید که سواحل شنی زیبا، آثار تاریخی فراوان، آب های معدنی، شهر باستانی تروی و … در آن وجود دارد. در سراسر جنوب قابل مشاهده است.

 

چرا به این شهر سفر کنیم؟

اگر هنوز شک دارید که آیا این شهر مانند تور استانبول لحظه آخری دقیقه 90 می تواند مقصد گردشگری خوبی برای شما باشد یا خیر، در اینجا دلایلی وجود دارد که این شهر را به یک مقصد گردشگری ایده آل تبدیل می کند. همچنین چون این شهر برای ایرانیان مانند استانبول شناخته شده نیست، این دو شهر را در قسمت های مختلف متن مقایسه می کنیم.

 

تاریخچه غنی: شهر ساحلی این شهر، واقع در دریای اژه، در حدود 3000 سال قبل از میلاد توسط یونانیان کشف شد. سپس این شهر به دست رومیان باستان افتاد و توسط اسکندر مقدونی بازسازی شد. در قرن پانزدهم، این شهر بخشی از امپراتوری عثمانی شد. بنابراین، این شهر شهری تاریخی و سرشار از جاذبه های گردشگری باستانی است.

خورشیدی که غروب نمی کند: موقعیت جغرافیایی فوق العاده این شهر باعث می شود این شهر حدود 300 روز در سال بدرخشد و خبری از هوای ابری و مه آلود نباشد.

ورزش های آبی فراموش نشدنی: اگر از آن دسته گردشگرانی هستید که در سفر لذت می برند و سرگرم می شوند، این شهر را از دست ندهید. زیرا این شهر هم تفریحات دریایی آنکارا و هم پویایی و جاذبه های استانبول را با هم ترکیب می کند. کشتی های تفریحی این شهر و کلوپ های تفریحی مختلف آن برای شما خاطره ای فراموش نشدنی می سازد.

از عجایب هفتگانه جهان دیدن کنید: کمی جلوتر از جاذبه های گردشگری این شهر بیشتر می گوییم، اما در اینجا بد نیست بدانید که این شهر در دل خود دنیایی از جاذبه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی دارد که می تواند گل سرسبد باشد. معبد آرتمیس که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان شناخته می شود، از همه جاذبه های این شهر نامگذاری شده است.

 

بهترین زمان برای سفر به این شهر

به گزارش سفر باتو ، آب و هوای این شهر عمدتاً متاثر از آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های معتدل و مرطوب و تابستان های گرم است. در این شهر بیشتر روزهای سال آفتابی است و در تابستان خورشید 14 ساعت در روز می تابد. میانگین دمای این شهر در زمستان 3-7 درجه و بیشترین دما در تابستان 33-37 درجه است. بنابراین یکی از تفاوت هایی که در این شهر نسبت به استانبول مشاهده می شود، شرایط آب و هوایی بهتر است که امکان سفر در اکثر ماه های سال را فراهم می کند. اگر بخواهیم بهترین زمان سفر به این شهر را به شما بگوییم، نیمه اول اردیبهشت تا اوایل شهریور ایده آل خواهد بود. در ادامه به بررسی سفر به این شهر در فصول مختلف سال می پردازیم.

 

سفر به این شهر در فصل بهار: ترکیب رطوبت و دما آن را به انتخاب خوبی برای سفر به این شهر از نظر آب و هوای بهاری تبدیل کرده است. میانگین دما در این شهر از 14 تا 27 درجه سانتیگراد متغیر است و در طول فصل به تدریج دما گرم می شود. در بهار به ندرت باران می بارد و در نهایت در این شهر به مدت 1-3 روز در بهار باران می بارد. از نظر گردشگری، بهار دومین فصل شلوغ (فصل بالا) است.

سفر به این شهر در تابستان: دمای هوا به حداکثر ممکن می رسد اما بسیار مطبوع و دلپذیر است. تابستان از نظر گردشگری نیز شلوغ ترین فصل در این شهر است (به ویژه مرداد و ژوئن). تورهای این شهر در تابستان به دلیل استقبال زیاد گردشگران گرانتر است.

سفر به این شهر در پاییز: دمای این شهر در فصل پاییز بین 17.5 تا 30.4 درجه سانتی گراد است که با وزش باد ملایم ترکیب بسیار خوبی ایجاد می کند. در طول ماه های پاییز ممکن است 1 تا 3 روز شاهد بارش برف یا باران باشید. علاوه بر این، قیمت هتل ها و تورهای این شهر در پاییز کاهش می یابد و تعداد گردشگران بسیار کم خواهد بود.

سفر به این شهر در زمستان: در زمستان های این شهر، دما از 30 درجه سانتیگراد به 17.5 درجه سانتیگراد کاهش می یابد و همانطور که قبلا ذکر شد تا 3 درجه کاهش می یابد. C زیر صفر تعداد گردشگران در فصل زمستان کم است و گاهی به دلیل شرایط آب و هوایی برخی از فعالیت های آبی در این شهر امکان پذیر نیست.

https://iran2turkey.com/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d8%b4%d8%b1%da%a9%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87/

Rate this post
همچنین بخوانید