بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بهترین پوشش و عایق برای کف استخر چیست ؟

ژئوممبران چیست ؟

 

اما استفاده و کاربرد آن هم متنوع و هم جذاب است. ژئوممبران ها از پوشش های غشایی مصنوعی یا موانعی هستند که برای کنترل خروج مایع در پروژه، ساختار یا سیستم منفجره شونده استفاده می شود. آنها از ورق های پلیمری مستطیلی نسبتا نازک ساخته شده اند که بعضی اوقات از تزریق ژئوتکستایل با آسفالت، الاستومر یا اسپری های پلیمری ساخته شده اند. این به این معنی است که کاربرد آنها در مهندسی ژئوتکنیک و سایر مشتریان صنعتی بی پایان است.

 

 

 موارد کاربرد ژئوممبران

Geomembranes در محیط زیست، هیدرولیک، حمل و نقل، و نفت و گاز استفاده می شود و همچنین صنعت ضایعات استفاده می شود. شایع ترین نوع ورق پلیمری مداوم است. هنگامی که جرمهای بزرگتر مورد نیاز هستند، آنها به لحاظ حرارت و یا شیمیایی با هم در درز برای قدرت و دوام ذوب می شوند. اندازه ژئوممبران به طور کامل قابل تنظیم است، بنابراین آنها می توانند به اندازه یک حوضچه ماهی حیاط خلوت یا در صورت لزوم به عنوان یک میدان فوتبال به اندازه کوچک باشند.

 

مزایای ژئوممبران نسبت به سایر عایق های آببند:

 

کاهش هزینه های اجرای استخر ژئوممبران نسبت به سایذ عایق ها از جمله بتن و سرامیک

زمان اجرای ژئوممبران : نصب ژئوممبران به مراتب زمان کمتری نسبت به استخرهای بتنی طول می کشد.

آببندی بالا : ژئوممبران نسبت به سایر پوشش ها از آببندی دقیق تری برخوردار است.

عدم چسبیدن خزه و جلبک به کف و دیواره استخر ژئوممبران که این امر باعث باعث می شود که برای استخرهای آب شرب هم این عایق قابل استفاده می باشد

مقاومت بالا : عایق ژئوممبران در برابر نور آفتاب، یخ زدگی، مواد سیاه ذخیره شد و عوامل بیولوژیکی مقاومت بسیار بالایی دارد.

کاربرد ژئوممبران

 

ژئوممبران ها ورق های پلیمری منعطف می باشد که در اکثر مواقع بعنوان یک سد، در برابر مایعات و بخارات مورد استفاده قرار می گیرد و از این رو کاربردهای زیادی از جمله در صنایع آب و فاضلاب دارد

۱) احداث استخرهای ذخیره آب کشاورزی

۲) پوشش کانال ها و نهرهای آبیاری و آبرسانی

۳) ایرولاسیون منابع زیرزمینی و تونل ها

۴) پوشش حوضچه های تصفیه آب و فاضلاب شهری و صنعتی

۵) پوشش مخازن نفتی و شیمیایی

انواع ژئوممبران

 

۱) ژئوممبران HDPE

 

احداث استخرهای کشاورزی – پرورش آبزیان – ایزولاسیون تونل ها و آببندی کانال ها با روش صحیح استفاده از ورق های پلیمری ژئوممبران، هزینه ها به یک سوم دیگر عایق ها کاهش و عمر عایق تا ۸۰ سال افزایش می یابد و شرکت یاوران پلیمر اصفهان آمادگی خود را جهت احداث استخر از صفر تا صد و همچنین عقد قرارداد با جهاد کشاورزی را اعلامی می نماید.

استخرهای پلیمری ارزانتر، بادوام تر و سریعتر از استخرهای سنگ و سیمان و بتنی می باشد.

 

۲) ورق ژئوممبران سبک LLDPE» PVC»

 

ورق ژئوممبران (PVC) نسبت به ژئوممبران HDPE منعطف تر بوده و امکان نصب آن در تونل های و فنداسیون ساختمان ها راحت تر می باشد و در فضاهای محدود به راحتی جوش پذیر می‍باشد. شرکت یاوران پلیمر اصفهان بهترین مجری ورق PVC) LLDPE) در فنداسیون ساختمان ها و تونل های می باشد.

 

مطابق با استاندارد ASTM D7176
خطوط تولید PVC ما ساخت یک تک چسب با پلی وینیل کلرید به عنوان پلیمر اصلی است. تنها رزین های باکیفیت با کیفیت بالا استفاده می شود و تمام مواد با حداقل مشخصات ASTM D 7176 * برای مواد و حداقل مشخصات ASTM D 7408 برای مقاومت در برابر سایش برابر یا غلط است **
خطوط ساخته شده PVC EPI در اندازه های پانل تا 40،000 فوت مربع، آکاردئون در دو جهت تشکیل شده است. این پانل ها برای حمل و نقل به سایت شما برای نصب سریع و آسان برای صرفه جویی در وقت و پول شما بسته بندی می شوند. EPI تنها سازنده برای حذف نمونه های از درخت های کارخانه واقعی در طی فرآیند جوشکاری برای یک روش تست دقیق و اثبات شده است که به شما اطمینان از ژئوممبران های پلاستیکی ساخته شده با کارخانه های پیشرفته را می دهد.
کنترل فرآیند آماری EPI (SPC) کیفیت و یکپارچگی هر پانل ژئوممبران PVC تولید می کند. EPI تنها سازنده است که نمونه هایی از درزهای کارخانه واقعی را در طول فرآیند جوشکاری برای روش دقیق و اثبات شده تست  (به نام Wolschon Test) حذف می کند. تست Wolschon بهترین کیفیت ژئوممبران های ساخته شده از کارخانه ساختمانی PVC را در اختیار شما قرار می دهد.
مزایای ژئوممبران پلاستیک EPI:
  • انعطاف پذیری برای عملکرد سه بعدی.
  • پانل های بزرگ تر اجازه می دهد تا تا 80٪ کمتر از زمینه های زمینه.
  • زنده ماندن درازمدت.
  • اندازه سفارشی و پانل های شکل.
  • بیشتر سفارشات ظرف 72 ساعت تحویل می شود.
Rate this post
همچنین بخوانید