خودروی کره ای نو بخریم یا خودروی آلمانی کارکرده؟

امروزه خرید خودرو به یکی از مسائل چالش برانگیز برای اغلب مردم تبدیل شده است. خرید خودرو بسیار به سلیقه شما وابسته است، همچنین بودجه ای که در اختیار دارید نیز از عوامل مهم و تعیین کننده در این انتخاب است. با توجه به شرایط بازار و قیمت ها، برای مشتریان مهم است که با توجه به هزینه ای که می پردازند از امنیت و کیفیت خودروی خریداری شده مطمئن باشند و از آنجایی که در تفکر عموم مردم خودروهای آلمانی از کیفیت بالاتری برخودار هستند، به جای خرید خودروهای صفر کره ای به خرید خودروهای آلمانی کار کرده روی می آورند. در ادامه قصد داریم با مطرح کردن چند سوال به بررسی این تفکر غالب در میان جامعه بپردازیم.

1. آیا خودروهای آلمانی کار کرده از خودروهای کره ای ایمن تر هستند؟

امنیت یکی مشخصات مهم برای خریداران خودرو است؛ اما اگر به امتیازات خودروها نگاه کنید، متوجه می شوید که تمامی برندهای آلمانی در این زمینه امتیاز بالایی کسب نکرده اند. بعضی از کارشناسان ادعا می کنند که به علت استفاده از فولاد ضخیم تر در ساخت درها خودروهای آلمانی، این خودروها از امنیت بیشتری برخوردار هستند؛ اما ایمنی خودرو به عوامل گوناگونی وابسته است و تنها یک عامل تعیین کننده نیست.


بیشتر ببینید:

اجاره خودرو بنر e-class  رونیکا گشت


2. آیا پیشرانه خودروهای آلمانی کار کرده بهتر از خودروهای کره ای نو هستند؟

بدون شک این موضوع درست است که آلمانی ها خودروهای خوبی می سازند؛ اما اینکه واقعا همه تولیدات آن ها بهتر از خودروهای کره ای و ژاپنی هستند، مسئله ای بحث برانگیز است. نکته ای که وجود دارد این است که برندهای آلمانی در زمینه تبلیغات فوق العاده هستند و تبلیغات می توانند در جذب کردن نظر خریداران بسیار تاثیر گذار باشند.

در مقابل بر خلاف نظر عموم باید گفت که خودروهای کره ای پیشرانه نامناسبی ندارند؛ بلکه مناسب تقاضای بازار هدف خود ساخته شده اند. به طور مثال با توجه به قیمت خودروهای کیا و هیوندا ساخت کره و قیمت خودروهای بنز و بی ام و می توان گفت به نسبت قیمت خودروهای کره ای نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار هستند و بازار هدف این شرکت ها متفاوت است. در اینجا معیار بودجه و توان مالی شما مطرح است.


بیشتر ببینید:

اجاره اپتیما GT لاین

اجاره هیوندای سانتافه


3. آیا رانندگی با خودروهای آلمانی دست دوم بهتر از رانندگی با خودروهای کره ای نو است؟

این مسئله درباره بعضی از خودروهای آلمانی دست دوم در قیاس با خودروهای کره ای نو صادق است. قیمت خودروهای بنز و بی ام و و کیفیتشان نشان دهنده این موضوع است که هم رانندگی با آن ها لذت بخش است و هم راحتی بیشتری را برای سرنشینان به ارمغان می آورند. البته باید به این مسئله نیز توجه کرد که نمی توان به طور قطع گفت حتما رانندگی با هر خودروی آلمانی دست دوم بهتر است، شاید اگر قبل از خرید با اجاره خودرو از رونیکا گشت، رانندگی با خودروی مورد نظرتان را تجربه کنید، تصمیم گیری راحت تری در پیش داشته باشید.

جمع بندی

در دهه 90 میلادی این دیدگاه وجود داشت که خودروهای کره ای قابل اطمینان نیستند؛ اما امروزه دیگر این چنین نیست. ویژگی خاص برندهای آلمانی این است که همیشه در استفاده از تکنولوژی های جدید پیشرو هستند و به مشتری پسند بودن تولیدات خود اهمیت می دهند، به همین علت نیز فروش بهتری دارند. با توجه به مقایسه قیمت خودروهای بنز و بی ام و دست دوم و قیمت خودروهای کیا و هیوندا نو احتمالا خودروهای کره ای نو انتخاب بهتری برای مشتریان ایرانی هستند، همچنین باید در نظر داشت که با خرید خودروهای دست دوم آلمانی ممکن است با مشکلاتی اعم از نبود قطعات مورد نیازتان رو به رو شوید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا