بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

دستورالعمل گرم کردن کیک تولد

دستورالعمل گرم کردن کیک تولد

فر کیک تولد را گرم کنید و قابلمه ها را آماده کنید: یک وسط قفسه را مرتب کنید و تا 350 درجه فارنهایت گرم کنید. قابلمه های گرد 2 (9 اینچی) را با چرب کردن کامل آنها با کره یا اسپری پخت و پز آماده کنید. کمی تابه آرد را روی تابه بریزید ، شیب کنید و تکان دهید تا به طور یکنواخت توزیع شود ، و بعد از آن اضافی را روی ظرف سینک بزنید. در صورت تمایل می توانید قسمت پایین را نیز با کاغذی از پوست کاغذ روغنی کیک تولد بچینید.

موارد مورد نیاز کیک تولد

کره و شکر را خامه بزنید: از یک میکسر کیک تولد دستی یا میکسر ایستاده که به وسیله اتصال پیوسته متناسب است ، استفاده کنید تا کره و شکر را با سرعت متوسط ​​ضرب کنید تا زمانی که کرکی و سبک شود ، حدود 3 دقیقه.
تخم مرغ ها را اضافه کنید: تخم مرغ ها را اضافه کرده و ضرب و شتم کنید تا کاملاً در آن مخلوط شوند و مخلوط به نظر می رسد خامه ای و بسیار زرد کمرنگ کیک تولد باشد.
آرد را اضافه کرده و به دنبال آن شیر و وانیل را اضافه کنید: در آرد ، نمک و بیکینگ پودر را با سرعت کم ضرب کنید و در ادامه شیر و وانیل قرار دهید. به مدت 30 ثانیه همه چیز را با هم ضرب و شتم کنید و سپس به مدت 3 دقیقه در سطح بالا قرار دهید. در صورت لزوم طرفین کیک تولد کاسه را خرد کنید.
پخت کیک: خمیر را بین قابلمهای آماده تقسیم کرده و بپزید تا هنگام فشار دادن بهارها کمی به عقب برگردند و کیک از 25 تا 30 دقیقه از طرفین ماهیتابه جدا شود.
کیک ها را خنک کنید: کیک ها را در قابلمه ها روی قفسه های سیم به مدت حداقل 15 دقیقه خنک کنید. کیک ها کمی خنک می شوند و طرفین کیک از قابلمه کوچک می شوند. هر تابه را روی قفسه تلنگر بزنید و به آرامی در همه جا ضربه بزنید. ماهیتابه را کمی بلند کنید تا کیک آزاد شود. کیک ها را به عقب برگردانید تا آنها سمت راست باشند. قبل از سرمازدگی کاملاً خنک شوید.
سرمازدگی را انجام دهید: از میکسر دستی یا میکسر ایستاده که دارای اتصالات دست و پا گیر است برای ضرب و شتم کره ، مایونز و اوالتین با هم استفاده کنید تا زمانی که رنگ روشن شود و حجم آن افزایش یابد ، تقریباً 1 دقیقه با سرعت متوسط. با کار کردن میکسر ، 1/2 فنجان پودر قند را به یکباره اضافه کنید تا کاملاً در آن مخلوط شود. در صورت استفاده عصاره وانیل ، نمک و شکلات ذوب شده را اضافه کرده و با سرعت متوسط ​​تا 5 دقیقه سبک و کرکی بزنید برای ساخت کیک تولد.
کیک را پر کنید: لایه زیرین کیک خود را روی یک پایه کیک یا ظرف سرو قرار دهید. (می توانید بشقاب کیک را با چند نوار کاغذ перга بچسبانید تا در حین یخ زدن آن را تمیز نگه دارید ، اما این مورد نیازی نیست.) حدود 1/3 از یخ زدگی را در مرکز کیک تولد قرار دهید ، سپس آن را در اطراف آن پخش کنید. لبه ها پر کردن را تا حد ممکن یکدست کنید. لایه دوم کیک را در بالای سرما قرار دهید.
کیک را سرخ کنید: یک قدم عقب بردارید و واقعاً به کیک تولد خود نگاه کنید. اگر آن را تکیه داده یا کج به نظر می رسد ، آن را به آرامی دوباره به جای آن فشار دهید. یک گلدان بزرگ یخ زدگی را در بالای کیک قرار دهید. با استفاده از اسپاتول افست ، یخ زدگی را صاف کنید و آن را به سمت لبه کیک فشار دهید. بعد از سرخ شدن کیک ، سرمازدگی را در طرفین کیک شروع کنید. برای کنترل بیشتر با مقادیر اندک کار کنید ، ابتدا هدف استفاده از یک لبه یخ زدگی یکنواخت ، و سپس کار بر روی صاف کردن آن است. هنگامی که در تمام طرف کیک یخ زدگی وجود دارد ، از نوک یک اسپاتول افست یا پشت قاشق استفاده کنید تا یک تکه چرخان برای کیک خود ایجاد کنید. بلافاصله پس از سرمازدگی با آبپاش (در صورت استفاده) بپاشید ، زیرا یخ زدگی هنگام نشستن کمی خشک می شود.
برش و سرو: می توانید کیک تولد را بلافاصله برش داده و سرو کنید یا یک شب در یخچال قرار دهید. بگذارید کیک قبل از سرو به دمای اتاق بیاید.
دریافت یادداشت ها
ذخیره سازی: وسایل باقی مانده کیک را تا 1 هفته در یخچال بپوشانید و ذخیره کنید.

جلوتر بگذارید: کیک یخ زده تقریباً یک هفته با پلاستیک و در دمای اتاق بسته می شود. کیک های پخته شده نیز می توانند تا 3 ماه منجمد شوند.

تحریریه‌ ی ما در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی ( رپورتاژ آگهی ) نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

Rate this post
همچنین بخوانید