بهترین پزشکان تغذیه و رژیم درمانی اهواز چه ویژگی هایی دارند؟

کاهش یا افزایش وزن از جمله موضوعاتی هستند که ذهن بسیاری از ما را مشغول می‌کنند. کم‌تحرکی و افزایش مصرف غذاهای چرب که باعث چاقی می‌شوند و از سمت دیگر اختلالات روانی و بیماری‌های جسمی که موجب لاغری می‌شوند، طیف گسترده‌ای از مردم اهواز را درگیر کرده‌اند. بهترین راه برای رسیدن به وزن ایده‌آل، که هم آسان باشد و هم بی‌خطر، مراجعه به  پزشکان متخصص تغذیه اهواز می باشد. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی ویژگی های یک  متخصص تغذیه خوب در اهواز بپردازیم و به وظایف وی نسبت به بیمارانش اشاره کنیم.

متخصص تغذیه کیست؟

تغذیه یعنی؛ علم رساندن مواد غذایی به بدن به صورتیکه با تأمین کلیه نیازهای بدن علاوه بر میسر نمودن رشد مطلوب از بدو تولد، سلامت و تندرستی جسم و روح را در کلیه مقاطع زندگی تأمین نماید.

انسان ها برای رشد، تأمین انرژی، بازسازی و ترمیم بافت های آسیب دیده و همچنین پیشگیری از بسیاری از بیماری ها نیازمند مصرف غذا هستند و علم تغذیه طریقه تأمین صحیح این نیاز را به ما نشان می‌دهد. و اما یک کارشناس تغذیه، متخصصی است که در زمینه غذا و تغذیه فعالیت میکند.

متخصصان تغذیه به مردم توصیه می کنند که چه نوع غذاهایی بخورند تا بتوانند سبک زندگی سالم را طی کنند. سیاست کلی نظام سلامت تغذیه مبتنی بر تغییر سبک زندگی وتغییر وزن افراد در معرض آسیب می باشد.

چه زمانی باید به پزشکان متخصص تغذیه اهواز مراجعه کرد؟

یک قرار ملاقات بسیار مهم وجود دارد که نباید آن را نادیده بگیرید و آن قرار با یک متخصص تغذیه به صورت سالانه است. کاری را که چشم پزشک برای چشم های شما می کند، پزشکان متخصص تغذیه اهواز برای سیستم گوارش و بدن شما انجام می دهند تا اطمینان یابید که از مواد غذایی سالمی استفاده می کنید. حالا چه به دنبال کاهش وزن و چه دنبال یک رژیم غذایی سالم باشید. هر کسی باید در تقویم سالانه اش روزی را به ملاقات با متخصص تغذیه اختصاص دهد، اما علائمی وجود دارد که با مشاهده آنها باید سریعا به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید.

1- دچار کاهش وزن ناگهانی شده اید.

2- وقتی لبنیات می خورید، معده تان در هم می پیچد.

3- رژیم های لاغری برای شما هیچ اثری ندارد.

4- سوزش سر دل یا ریفلاکس معده دارید.

5- تغییرات ناگهانی در اشتهایتان رخ داده است.

6- کلسترول تان بالاست و نیاز به رژیم خاص دارید.

7- بیماری دیابت دارید.

8- قصد دارید وضعیت رشد کودکتان را ارزیابی کنید.

بهترین متخصص تغذیه اهواز چه ویژگی هایی دارد؟

انتخاب بهترین دکتر تغذیه می تواند برای داشتن یک زندگی سالم برای هر فردی مفید باشد. چرا که زندگی سالم و بانشاط نشانه دهنده داشتن یک برنامه غذایی مناسب است.

بنابراین بهترین متخصص  تغذیه اهواز کسی است که بتواند با توجه به نیازهای درمانی و مشکلات تغذیه ای ، بهترین برنامه غذایی را برای شما تنظیم کند.در ادامه مقاله به بررسی یک سری ویژگی های بهترین دکتر تغذیه می پردازیم که شما را برای انتخاب متخصص تغذیه کمک کند.

          یک مشاوره تغذیه باید تمامی مواد غذایی مفید را در برنامه غذایی بیمار قرار دهد.

          در دسترس باشد تا بیمار در صورتی که سوالی داشت از او بپرسد.

          یک متخصص تغذیه خوب باید صبور باشد و زمان کافی را برای پاسخ دهی به سوالات بیمار بگذارد.

          صرفا به فکر منافع خود نباشد و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.

چگونه بهترین متخصص تغذیه اهواز را انتخاب کنیم؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، انتخاب بهترین متخصص تغذیه اهواز می تواند خیال شما را در مورد داشتن یک رژیم غذایی سالم کاملا راحت کند.

برای انتخاب یک متخصص تغذیه خوب و شروع یک رژیم سالم این مراحل را انجام دهید:

1- برای انتخاب یک مشاور رژیم غذایی خوب می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید .

2- لیست تمامی پزشکان متخصص تغذیه اهواز را ببینید و علاوه بر اطلاعات تماس مطب آنان، نظرات بیماران قبلی شان را مطالعه نمایید.

3- در جلسه مشاوره تمامی مشکلات و خواسته های خود را به متخصص تغذیه بگویید تا به درستی شما را راهنمایی کند.

4- در صورتی که مبتلا به بیماری خاصی هستید و دارو استفاده می کنید به پزشک خود بگویید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا