برج کی الKL Tower در جاذبه های گردشگری کوالالامپور – مالزی

شهر زیبای کوالالامپور پایتخت کشور مالزی و از دیدنی ترین شهرهای آن است . جاذبه های گردشگری کوالالامپور بقدری زیاد است که تنها در چهار روز اقامت نمیتوان از همه آنها دیدن نمود. با این وجود، حدود ده جاذبه رتر و پر طرفدار در الویت برنامه های گردشگران گنجانده می شود که در ادامه به شرح آنها خواهیم پرداخت.

جالب است بدانید اغلب جاذبه های دیدنی در کوالالامپور ساخته دست انسان هستند و به خصوص در سالهای اخیر و پیشرفت تکنولوژی در این شهر پدید امده اند و شهری مدرن را برای این شهر بوجود آورده اند. البته گفتنی است جاذبه های تاریخی و مذهبی نیز در این شهر کم نیست و در کنار آن حیات وحش غنی منطقه نیز بسیار جالب و شگفت انگیز است . بعداز این ها بهتر است سری هم به بهترین خیابان های این شهر بزنید و از مراکز خرید مدرن آن  دیدن کنید . و در آخر باید گفت این شهر دارای بهترین رستوران های چینی، مالایی و هندی است و البته غذاهای متنوع حلال نیز در اینجا به وفور یافت کمی گردد .

برج‌های دوقلوی پتروناس Petronas Twin Towers

شاید با شنیدن نام شهر کوالالامپور و تور مالزی تصویری از برج های دو قلوی پتروناس در ذهنتان تداعی گردد و البته این طبیعی است زیرا تمام مردم جهان این برجها را بعنوان نمادی از این شهر می دانند . و بر روی بیشتر کارت پستال های این کشور تصویری از این برج ها دیده می شود. این ساختمان های سر به فلک کشیده با معماری شگفت انگیز و زیبا در تمام دنیا مشهور شده و توسط معماری برجسته به نام سزار طرای طراحی و ساخته شده است . برج‌های دو قلوی پتروناس در مرکز شهر کوالالامپور قرار دارد و در اطراف آن مکان های تفریحی فراوانی همچون استخر و حوضچه های کوچک و بزرگ دیده می شود و همچنین بهترین مراکز خرید شهر و بهترین رستوران ها در همین منطقه قرار دارد . همچنین میتوانید برای بهتر دیدن گوشه و کنار این برج از آن بالا رفته و شاهد تماشای مناظری زیبا باشید. این برج ها جدا از یکدیگر ساخته شده و تنها از طریق یک پل به یکدیگر متصل شده اند.

به گزارش سفر باتو ، دو ساختمان هشتاد و هشت طبقه این برج ، توسط پلی که در طبقه های ۴۱ و ۴۲ ساخته شده و تقریبا در ارتفاع د و هفتاد و پنج متری بالاتر از سطح اتکای فلزی آن، به یکدیگر متصل شده است. این پل ، پنجاه و هشت متر طول دارد و سکوی بازدید گردشگران نیز در همین جا قرار گرفته است.

تماشای منظره این برج به هنگام تاریکی شب هم بسیار زیباست زیرا هزاران پرژکتور و لامپ نورانی دور تا دور آن را نورانی نموده اند و جلوه ای منحصر بفرد به آن بخشیده اند.

موزه ملی مالزی   National Museum of Malaysia

موزه ملی مالزی گنجینه ای تاریخی است که با بازدید از آن با تاریخ پر فراز و نشیب این منطقه اشنا خواهید شد . موزه ملی مالزی در نزدیکی باغ های دریاچه پردانا واقع شده و آثار ارزشمندی را در خود جای داده است. ساختمان این موزه دارای بنایی زیباست که برای طراحی آن از سبک معماری بومی منطقه الهام گرفته شده و در آن دستاوردهای سیاسی مالزی به همراه گنج هایی که از سلطان ترنگانو به نمایش گذارده شده است .

برج کی الKL Tower

به اعلام سایت سفر باتو ، برج با شکوه و دیدنی کی ال در منطقه حفاظت شده جنگلی بوکیت ناناس ساخته شده و به گردشگران اجازه داده می شود که به تراس دیده بانی آن رفته و شاهد تماشای مناظر زیبای شهر باشند. ارتفاع این برج چهار صد و بیست و یک متر است و هم اکنون پنجمین سازه بزرگ دنیا لقب گرفته است. جالب است بدانید تراس بازدید و تماشای این برج حداقل صد متر از تراس بازدید برج های دو قلو بالاتر بوده و براحتی مناظر برجها دوقلو از اینجا قابل رویت است .  ضمنا میتوانید برای ورود به این برج ، بلیط رایگان تهیه کنید، و البته برای تهیه آن می بایست صبح خیلی زود خود را به اول صف بازدیدکنندگان برسانید.

برج مخابراتی کی ال هر روز از ساعت نه صبح الی ده شب برای بازدید عموم باز می باشد . تور تایلند را از دست ندهید.

بوکیت بینتانگ Bukit Bintang

خیابان پر هیاهو و البته پر جاذبه بوکیت بینتانگ یکی از دیدنی ترین خیابان های این شهر است که به آن جالان آلور نیز گفته می شود.  سر تا سر این محله پر است کافه های دوست داشتنی و رستوران های متنوع که گردشگران را از نقاط مختلف شهر به اینجا می کشاند. در بیرون اغلب مغازه ها میز و صندلی های پلاستیکی دیده می شود و بیشتر از گردشگران در بیرون پذیرایی می گردد تا در کنار لذت از طمع غذاهای لذیذ از مناظر شهر نیز لذت ببرند. شبها در اینجا شور و هیجان بر پا می شود و تا صبح این شور ادامه خواهد داشت .  همچنین گفتنی است هیچ گونه وسیله نقلیه موتوری اجازه ورود به این خیابان را ندارد .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا