بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

از موزه دبی تا برج خلیفه دبی

پیست اسکی روی یخ و برف

پیست اسکی دبی‌ یکی از مهیج ترین جاذبه های گردشگری در این شهر است . این مجموعه  به طرز شگفت آوری در دمای چهل درجه سانتی گراد ساخته شده و به محض ورود به آن وارد محیطی با تقریبا دمای صفر درجه خواهید شد و این تجربه ای بسیار منحصر بفرد و جالب خواهد بود .

پیست اسکه تور دبی دارای تمام شرایط و امکانات پیست های اسکی بین المللی است و شرایط و محدودیتهای طبیعی در چگونگی پدید آمدن بی تاثیر بوده به گونه ای که جنگ انسان با عوامل طبیعی در آن به خوبی دیده می شود . این مجموعه دارای پنج دور می باشد که هر کدام  ارتفاع و شیبی متفاوت را دارد و طولانی‌ ترین دور ‌آن ، چهارصد متر ارتفاع دارد و سقوطی شصت متری را به نمایش می گذارد. همچنین کودکان و والدین آنها می‌توانند در پارک برفی تفریح کنند و روزی سراسر شاد و مهیج را تجربه نمایند . همچنین ورزشکاران نگران لباس و یا تجهیزات دیگر اسکی نخواهند بود زیرا در این پیست اسکی همه چیز در نظر گرفته شده است و امکانات مختلف اعم از لباس و تجهیزات اسکی و اسنو‌بورد در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد . همچنین تله کابین و یدک‌کش ها ورزشکاران را برای انجام دور های بعدی به سرعت به بالا منتقل می کنند. مساحت این مجموعه در حدود بیست و دو هزار مترمربع است و در مکانی پوشیده ساخته شده است . برای ساخت آن از برف واقعی استفاده شده است . دمای میانگین این پیست در حدود یک الی دو درجه سانتی گراد است و ظرفیت گنجایش هزار و پانصد نفر را دارد  .

موزه دبی

به گزارش سفر باتو ، در کنار همه جاذبه های دیدنی و گردشگری مدرن در این شهر بازدید از موزه و آثار تاریخی نیز بسیار جذاب و سرگرم کننده خواهد بود . موزه دبی که در بنای تاریخی شهر به نام  قلعه الفهیدی‌ واقع شده که مجموعه‌ای دیدنی از نقشه‌های تاریخی متعلق به خلیج فارس و امارات‌ را به نمایش گذارده است و همچنین عکسهای هوایی بسیاری که توسعه شهری این منطقه را  ما بین سالهای 1960 و 1980 نشان می‌دهند نشان می دهد. در ورودی این موزه همچنین ، بازدید‌ کنندگان می‌توانند از برخی آلات موسیقی این سرزمین نطیر طبل، فلوت ، چنگ، نی و سایر آلات محلی دیدن کنند که اغلب آن ها دارای تاریخی و منحصر بفردی است و اغلب از پوست بز و پوست کوسه ساخته شده اند .

برج خلیفه دبی

برج خلیفه مرتفع ترین آسمان خراش دنیاست که با ارتفاعی در حدود هشتصد و بیست و هشت متر و یکصد و شصت طبقه از تمامی نقاط این شهر و اطراف آن قابل رویت است . همانطور که اشاره کردیم برج خلیفه در حال حاضر بلندترین سازه ساخته دست بشر است  و دارای کاربردهای متفاتی همانند تفریحی، مسکونی، تجاری و نهایتا اداری است و همچنین بخشهایی از آن نیز به عنوان هتل مورد استفاده قرار گرفته شده‌ است . جالب است بدانید ایده‌ اولیه طراحی آن از شکل گل صحرایی الهام گرفته و هر کدام از طبقات آن دارای دید و نمایی منحصر به فرد است بگونه ای که هیچ کدام از واهد ها و طبقات به دیگری اشراف ندارد.

گشت در شهر با اتوبوس شگفت انگیز

برای گشت و گذاری مهیج و مفرح در دبی اتوبوسی منحصر بفرد در انتظار شماست . با این اتوبوس چرخی در شهر می زنید از مکان های دیدنی شهر بازدید خواهید نمود و بعد از آن وارد آب می شوید  و از  کریک خور دبی عبور خواهید کرد و در طول این سفر همواره یک راهنما با تجربه همسفر شما خواهد بود و اطلاعات جالبی را در اختیارتان قرار می دهد.

مراکز خرید دبی

مراکز خرید این شهر بقدری زیبا و دیدنی هستند  که می توان آنها را در لیست اماکن دیدنی و پرطرفدار قرار داد.  از مرکز خرید لوکس امارات – Mall of the Emirates  گرفته تا  مرکز خرید مارینا مال همه و همه ارزش دیدن دارند حتی اگر قصد خرید ندارید باز هم پیشنهاد می کنیم از آنها دیدن نمایید . گشت و گذار در این مراکز خزید بسیار جالب و سرگرم کننده و بهترین راه برای فرار از روز های گرم این شهر بوده بعلاوه همه این مراکز خرید دارای جاذبه ها و امکانات منحصر بفرد است .

برج العرب

برج العرب یکی دیگر از اماکن دیدنی در این شهر است که بازدید از آن در الویت برنامه های گردشگران قرار دارد .  این برج در حدود سیصد و بیست و یک متر ارتفاع دارد  و در فاصله دویست و هشتاد متری از ساحل خلیج فارس قرار گرفته است. برج العرب در واقع هتلی هفت ستاره است  که تنها از طریق راهی منحنی شکل به شهر راه می یابد. گفتنی است این هتل اتاق های معمولی ندارد و متشکل از دویست و دو سویت دوبلکس و لاکچری است که اقامتگاه افراد مشهور و ثروتمند دنیاست .کوچکترین سویت آن یکصد و هفتاد مترمربع و بزرگترین آن هفتصد و هشتاد متر مربع وسعت دارد و در زمره گران ترین هتل های دنیا قرار دارد.

Rate this post
همچنین بخوانید