دلایل استفاده از بخار در قالیشویی و مبل شویی

دلایل استفاده از بخار در قالیشویی و مبل ‌شویی

استفاده از بخار برای تمیز کردن، به ابزاری تبدیل شده‌است که بسیاری از افراد مبتلا به آلرژی، آسم و حساسیت‌های شیمیایی آن را به سایر روشها ترجیح می‌دهند. مقایسه روش بخارشویی با روش‌های سنتی، زمانی که این سوال به ذهن می‌آید که چرا بخارشویی، کمی ساده‌تر به نظر می‌رسد. استفاده از بخار، ساده‌تر، سالم‌تر و در بلندمدت مقرون به صرفه‌تر است. در اینجا به برخی از امتیازات این روش به عنوان روش مناسب در قالیشویی و همچنین مبل‌ شویی اشاره می‌شود:

  1. تمیز کردن بدون مواد شیمیایی

از آنجایی که تنها عنصر مورد نیاز در استفاده از پاک کننده بخار، آب و گرماست، تمیز کردن و ضدغفونی فرش و مبل و سایر وسایل منزل تا این حد نمی‌تواند با طبیعت سازگار باشد. شما نه تنها بقایای مواد شیمیایی را در منزل خود از بین می‌برید و آن را به یک مکان امن برای کودکان و حیوانات که معمولا روی کف زمین مشغول بازی و حرکت هستند، تبدیل می‌کنید، بلکه با کاهش مقدار مواد شیمیایی که همراه با گرد و خاک شسته شده به آب ذخیره شده برمی‌گردند، به محیط زیست کمک می‌کنید.

  1. سطوح جدید از پاکسازی

از آنجایی که ضدعفونی در این روش با استفاده از رطوبت و نم انجام می‌شود، باقی‌مانده به سرعت و کامل حذف می‌شوند، ترک شیوه‌های تمیز کردن با مواد شیمایی و انجام کار را آسانتر می‌کند. این روش برای استفاده در قسمت‌های مختلف منزل به ویژه شستشوی فرش و مبلمان بسیار مفید است. قالیشویی و مبل‌ شویی با استفاده از بخار علاوه بر تمیز کردن مبل و فرش، باعث ضدعفونی کردن آنها نیز می‌شود. در مورد مبلمان، استفاده از این روش به ظاهر مبل نیز آسیبی نمی‌رساند.

  1. پرداخت هزینه کمتر برای مواد شوینده

در این روش شما هرگز مجبور نخواهید بود درباره عطر مواد شوینده تصمیم بگیرید. نیازی به انواع شوینده‌ها یا ابزار تمیز کردن مانند چرتکه یا فرچه نیز ندارید. حتی نیازی به استفاده از دستکش برای محافظت پوتستان از مواد شیمیایی هم ندارید. زمانی که از بخار برای قالیشویی یا حتی شستشوی مبل استفاده می‌کنید، به معنای استفاده از یک روش استثنایی برای تمیز کردن و برطرف کردن بسیاری از نیازهای مورد انتظار شستشو می‌باشد.

  1. از بین بردن دشمنان عفونی

باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها قابل شناسایی نیستند اما به طور بالقوه از خطرناک‌ترین عوامل بیماری‌زایی هستند که می‌توانند باعث تحریک، آلرژی و عفونت شوند. استفاده از بخارشویی باعث می‌شود که مولکول‌های ریز بخار در تارو پود فرش یا منافذ روکش مبل و سایر وسایل نفوذ کرده و زمانی که با سطح سرد منافذ در تماس قرار می‌گیرند در آنها گسترش یافته و تمام خاک، آلودی و باکتری‌های موجود در عمق را به سطح منتقل کنند. مولکول‌های بسیار داغ بخار، نه تنها قادر به استخراج عوامل بیماری‌زا هستند بلکه قادر به کشتن و از بین بردن آنها نیز هستند. این روش به خصوص برای قالیشویی به دلیل نفوذکردن این عوامل بیماری‌زا در عمق تار و پود فرش و چسبیدن به آن، بسیار مناسب است.

  1. کنترل و از بین بردن مواد حساسیت‌زا

نور خورشید به درون می‌تابد و ذرات ریزی در جریان نور شناور هستند. اینها مربوط به نور نیستند، بلکه بسیاری از این ذرات معلق در هوا، برخی از نیرومندترین عوامل آلرژی‌زا در منزل هستند. استفاده از بخارشویی به صورت مرتب در مورد وسایل منزل، این آسیب‌های میکروسکوپی و آلوده را به خوبی برطرف می‌کند. برخی از واکنش‌های آلرژیک به آسم مربوط می‌شوند که در میان کودکان رایج تر است. اما مطالعات نشان می‌دهد که اجتناب از این آلرژی‌ها در اوایل دوران کودکی می‌تواند از شروع آسم جلوگیری کند. استفاده از بخار یک راه حل عالی برای از بین بردن آلرژن‌های موجود در فرش و مبلمان است و یکی از بهترین روش‌های قالیشویی و مبل‌ شویی است.

  1. کارایی نسبتا امن برای فرش و مبل

از آنجایی که در این روش از هیچ گونه مواد شیمیایی برای تمیز کردن استفاده نمی‌شود لذا احتمال آسیب رساندن به بافت فرش و همچنین ظاهر مبلمان شما بسیار کمتر است. زمانی که شما از مواد شیمیایی برای قالیشویی یا تمیز کردن مبلمان استفاده می‌کنید باید دقت داشته باشید که این مواد با نوع بافت فرش یا مبل سازگاری داشته باشد، در غیر این صورت ممکن است این مواد به وسایل شما آسیب برساند، در صورتی که در استفاده از بخار لازم نیست نگران این مواد باشید.

 ایرانگان بانک اطلاعات مشاغل و کسب و کارها

این مقاله توسط واحد محتوای سایت ایرانگان تولید شده و هرگونه کپی‌برداری از آن با ذکر منبع بلامانع است.

در مجله ایرانگان از مطالب علمی، آموزشی و تحقیقاتی بهرمند شوید و در سایت نیازمندی‌های ایرانگان همواره می‌توانید متخصصان مورد نیاز خود را در مشاغل مختلف آموزشی، خدماتی، پزشکی و صنعتی بیابید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا