نمایش مستند «دلبند» در جشنواره فیلم «ترنتو» ایتالیا

فیلم مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» ایتالیا به نمایش درمی‌آید.
فیلم مستند «دلبند» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی الهه نوبخت در بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» ایتالیا به نمایش درمی‌آید.

مستند دلبند

به گزارش اولین سایت بیوگرافی ایران، شصت و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» از شنبه ۷ اردیبهشت در کشور ایتالیا گشایش یافته و مستند «دلبند» ساخته یاسر طالبی در بخش مسابقه این جشنواره روی پرده خواهد رفت.

در این بخش رسمی جشنواره «ترنتو» که یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های اروپایی است، ۲۷ فیلم شرکت دارند. این جشنواره تا روز ۱۵ اردیبهشت‌ماه ادامه خواهد داشت.

مستند «دلبند» پیش از این در بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره «ایدفا» هلند، بخش سینما و فرهنگ غذا Culinary Cinema جشنواره فیلم برلین و بخش رسمی جشنواره استانبول ترکیه به نمایش درآمده بود و در جشنواره «بیگ‌اسکای» آمریکا نیز فینالیست بخش Feature Competition شده بود.

این فیلم هم‌اینک در بخش «ویترین جهان» جشنواره «هات‌داکس» کانادا حضور دارد و در خرداد ماه‌ نیز در جشنواره «ماموت‌لیکس» آمریکا به نمایش گذاشته می‌شود.

«دلبند» قصه‌ زندگی دشوار اما شیرین یک مادر هشتاد و سه ساله و تنها به نام «فیروزه» را روایت می‌کند که زندگی منحصر به فردی در دل رشته کوه‌های البرز دارد.

این مستند محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و شرکت تصویر گستر الهه پارسی (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است که پخش بین‌الملل این فیلم را نیز بعهده دارد.

منبع:سوره سینما

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا