بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

هنرجویی از «دارالفنون» که شرکت‌کننده جشنواره جهانی فیلم فجر شد| نمایش “نجات یافتگان تابستان”

فیلم نجات یافتگان تابستان
فیلم نجات یافتگان تابستان

به گزارش مرجع بیوگرافی ایرانیان به نقل از ستاد خبری سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر، فیلم «نجات یافتگان تابستان» (Summer Survivors) محصول سال ۲۰۱۸ کشور لیتوانی به کارگردانی ماریا کاوتارادزه (Marija Kavtaradze) در بخش «جشنواره جشنواره ها» در سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درخواهد آمد.

«نجات یافتگان تابستان» که نخستین اثر بلند سینمایی ماریا کاوتارادزه است، روایتگر داستان مددجویی است که با دو بیمار مبتلا به اختلالات روانی قدم در یک سفر جاده ای می گذارد.

این فیلم تا به حال در جشنواره های تورنتو، ریکیاویک، تالین، تفلیس، کرالا و گوتبرگ روی پرده رفته و توانسته است نظر منتقدان را به خود جلب کند.

اما نکته جالب درباره ماریا کاوتارادزه این است که وی یکی از هنرجویان بخش دارالفنون دوره سی و پنجم جشنواره جهانی فیلم فجر از کشور لیتوانی بود و در این فاصله او توانست ضمن دنبال کردن فیلمسازی به شکل حرفه ای با ساخت این اثر در جشنواره های معتبر جهان شرکت کند و حالا در مقام فیلمساز به جشنواره ای آمده است که روزی در آن هنرجو بوده است.

«جام جهان‌نما» یا «جشنواره جشنواره‌ها» از بخش های اصلی ولی غیررقابتی جشنواره جهانی فیلم فجر است. در این بخش فیلم هایی از ایران و جهان به نمایش درمی آیند که پیش از این از جشنواره های مهم جهان جوایزی را کسب کرده اند.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره Info@Fajriff.com است.

سی‌و‌هفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

منبع: سوره سینما

Rate this post
همچنین بخوانید