بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی علیرضا حقیقی – Alireza Haghighi

بیوگرافی علیرضا حقیقی

علیرضا حقیقی (زاده ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۷ – تهران) دروازه بان فوتبال اهل ایران است.

زادروز : ۱۲ اردیبهشت ۱۳۶۷

زادگاه :  سیمرغ، ایران

قد : ۱۹۳ سانتی‌متر

پُست بازی : دروازه بان

باشگاه کنونی : پرسپولیس

شماره پیراهن : ۸۸

پرسپولیس

علیرضا حقیقی زمانی که ۱۷ سال داشت در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۸۵ قرارداد خود را با باشگاه پرسپولیس ثبت کرد. او اولین بازی خود را در برابر سایپا وقتی که فرشید کریمی از بازی اخراج شد انجام داد و توانست ضربه پنالتی علی دایی را دفع کند.

در فصل بعد به دلیل وجود دروازه‌بانان ملی‌پوشی مانند حسن رودباریان مرد شماره یک تیم ملی ایران و مهدی واعظی، حقیقی تبدیل به یک نیمکت‌نشین و سکونشین شد و اغلب جایی در لیست ۱۸ نفره تیم نداشت تا اینکه در فصل ۸۷-۸۸ با مصدومیت میثاق معمارزاده در ابتدای فصل و مصدومیت و ناراضی بودن مسئولین فنی از مهدی واعظی توانست در اکثر بازی‌های پرسپولیس به عنوان مرد شماره یک بازی انتخاب شود و درون دروازه قرار گیرد.

روبین کازان

علیرضا حقیقی در ۱۴ ژانویه ۲۰۱۲ با امضاء قراردادی ۴ ساله به باشگاه فوتبال روبین کازان روسیه پیوست.

بازگشت به پرسپولیس

علیرضا حقیقی پس از آنکه نتوانست فرصتی برای بازی در تیم روبین کازان پیداکند با قراردادی به مدت نیم فصل به صورت قرضی به پرسپولیس پیوست. اما پس از تمام شدن قرار داد خود در نیم فصل اول به روبین کازان بازگشت.

تیم ملی

علیرضا حقیقی در بازی دوستانه مقابل تیم ملی فوتبال فلسطین در سال ۱۳۸۹ یک نیمه در دروازه تیم ملی فوتبال ایران قرار گرفت و اولین بازی ملی خود را تجربه کرد. او در ۵ رده ملی بازی کرده‌است که یک رکورد برای این بازیکن است.

حقیقی اولین بار در مسابقات نونهالان غرب آسیا در قطر در سال ۱۳۸۱ برای تیم ملی بازی کرد که در آن زمان ۱۴ ساله بود. او در مسابقات نوجوانان آسیا در سال ۱۳۸۳ در ژاپن نیز بازی کرد و در سال ۱۳۸۵ در تیم ملی جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا در هند در ۳ بازی در ترکیب تیم ملی قرار گرفت. حقیقی در همان سال به تیم ملی امید دعوت شد و در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ و مقدماتی المپیک ۲۰۰۸ عضو تیم ملی امید بود. دروازه بان پرسپولیس در زمان مربیگری قطبی برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد تا اینکه مقابل فلسطین اولین بازی ملی اش را انجام داد. علیرضا حقیقی در بازی اول تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ در برابر تیم ملی نیجریه در ترکیب تیم قرار گرفت.

افتخارات

پرسپولیس

لیگ برتر فوتبال ایران : ۱۳۸۶-۸۷

جام حذفی : ۱۳۸۸-۸۹، ۱۳۸۹-۹۰

روبین کازان

جام حذفی فوتبال روسیه : ۲۰۱۱–۱۲

سوپر جام فوتبال روسیه : ۲۰۱۲

بی محلی ملی پوشان به علیرضا حقیقی

علیرضا حقیقی به خاطر مصاحبه‌ای كه قبل از دعوت شدنش به تیم ملی انجام داده بود از سوی بازیكنان تیم ملی مورد بی‌مهری قرار گرفت.

به نقل از سرویس پیامكی شاپرك سرخ، حقیقی گفته بود می‌خواهم دروازه‌بان شماره یك كی‌روش در برزیل باشم. همین مسئله باعث شده بود در اردوی تیم ملی از سوی بازیكنان به خصوص دروازه‌بانان دعوت شده به تیم ملی مورد بی‌اعتنایی قرار بگیرد. این مسئله تا جایی ادامه پیدا كرد كه یكی از دروازه‌بان‌های تیم ملی به خاطر هم اتاق شدن با حقیقی عصبانی شده بود و اعتراض كرده بود.

امروز هم حقیقی در مصاحبه‌ای اعلام كرده هنوز هم می‌خواهم دروازه‌بان اول تیم ملی در جام جهانی باشم و حرفم را پس نمی‌گیرم.

علیرضا حقیقی و جام جهانی 2014 برزیل

سایت انگلیسی زبان ˈگاردینˈ، بازی ایران در مقابل نیجریه را خسته کننده ترین بازی جام جهانی 2014 فوتبال در برزیل خواند. نویسنده گزارش این سایت در خصوص بازی تیم های ایران و نیجریه، موضوع جذابی در این دیدار پیدا کرده و آن را نقطه عطف بازی می داند.

گاردین چنین می نویسد: «علیرضا حقیقی» دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران، ما را شیفته مدل موهای جالب خود کرد و حالتی که تا دقیقه 90 دست نخورده ماند. این مطلب می افزاید: تیپ خاص علیرضا حقیقی که از دوشنبه شب، طرفداران بین المللی نیز پیدا کرده می تواند او را به یکی از ستاره های خوش تیپ جام بدل کند.

عکس علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

بیوگرافی و عکس علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

عکس های علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

عکسهای جدید علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی دروازه بان ایرانی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

عکسهای علیرضا حقیقی در حال تمرین

بیوگرافی علیرضا حقیقی

عکسهای زیبا و دیدنی از علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

عکسهای ورزشی علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

تصاویر فوتبالی از علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

سری جدید عکسهای علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

عکس علیرضا حقیقی در جام جهانی 2014 برزیل

بیوگرافی علیرضا حقیقی

والپیپر علیرضا حقیقی

بیوگرافی علیرضا حقیقی

Rate this post
همچنین بخوانید