بیوگرافی‌ها‌دات‌کام
مرجع بیوگرافی ایرانیان

بیوگرافی فرهاد ظریف – Farhad Zarif

بیوگرافی فرهاد ظریف

فرهاد ظریف (زاده ۱۲ اسفند ۱۳۶۱ در مشهد) بازیکن والیبال اهل ایران و عضو سابق تیم ملی والیبال مردان ایران و بازیکن فعلی باشگاه میزان خراسان است.

زادروز : ۱۲ اسفند ۱۳۶۱

زادگاه : مشهد، ایران

قد : ۱.۶۵ – وزن : ۶۰

نام مستعار : best libero in asia

باشگاه کنونی : میزان خراسان

شمارهٔ پیراهن : ۸

پُست : لیبرو

حرفه

وقتی برای اولین بار فرهاد ظریف در مسابقه های لیگ برتر والیبال كشورمان با تیم صنام كه آن زمان به رهبری مصطفی كارخانه هدایت می شد، به میدان آمد یكباره تعجب همگان را برانگیخت و این فكر را در اذهان ایجاد كرد كه این بازیكن 169 سانتی متری در كجای والیبال كشورمان قرار خواهد گرفت و این موضوع بیشتر به یک شوخی می ماند؛ اما ظریف با جدیت و پشتكار از تمام حصارهایی كه ممكن بود او را از آرزوهایش دور كند، گذشت و حالا بر سكوی نخست لیبروهای آسیا خودنمایی می كند.

هنگامی که وی با قد ۱۶۹ وارد عرصه والیبال شد کسی باور نمیکرد که او بتواند کار خاصی انجام دهد اما سر انجام او خود را با بازیهای درخشان به همه ثابت کرد. وی به صراحت میگوید که خیلی ها مسخره اش میکردند ولی او همچنان با پشت کار و البته تشویق های والدینش به کار خود ادامه داد. تا جایی که به تمرین تیم ملی رفت و از ایوان بوگانیکف خواست تا از او تست بگیرد؛ وی ابتدا امتناع کرد ولی وقتی کار خوب فرهاد را دید مجاب شد که او را به عضویت تیم ملی در آورد.

ملی

او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۳ عضو تیم ملی بزرگسالان ایران بود و جام ها و افتخارات زیادی را همراه با تیم ملی والیبال ایران کسب نمود.

باشگاهی

او بازی را با صنام آغاز سپس به پیکان رفت و بازی های قابل توجه ای به نمایش گذاشت و بعد به سایپا پیوست و بد دوباره به پیکان بازگشت و مانند همیشه موثر بود و در سال ۲۰۱۳ از باشگاه سابق جدا شد و به کاله مازندران پیوست و پس از کسب نایب قهرمانی لیگ برتر با قراردادی دو ساله به میزان خراسان پیوست.

لژیونر

او در بارهٔ این که علاقه‌ای به لژیونر شدن دارد یا نه می‌گوید: که در سال ۸۰ هنگامی که برای نوجوانان توپ می‌زد یکی از بزرگترین شانس‌های لژیونر شدن را از دست داد، یعنی رد کردن پیشنهاد تیم دینامو ی روسیه. البته بعد از آن هم یکی از تیم‌های لیگ هلند به وی پیشنهاد داده بود که به دلیل متاهل بودن و این که اجازهٔ همراهی همسرش را به وی نمی‌دادند این پیشنهاد را نیز رد کرده بود. او بعد از بازی‌های لیگ جهانی ۲۰۱۳ با بازی‌های قابل توجه اش از باشگاه ویبو والنتینا ایتالیا پیشنهاد داشت.

خداحافظی از تیم ملی

فرهاد ظریف قبل از مسابقات لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳ تصمیم به خداحافظی از تیم ملی گرفت اما با مخالفت شدید قرار گرفت اما قبل از اعزام تیم ملی به مسابقات جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ در مصاحبه ای گفت تصمیم به خداحافظی در اوج را دارد و دلیل خداحافظی اش فرزند و خانواده اش هستند، ظریف پس از حضور در جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ قهرمان قاره ها و پس از قرار گرفتن در تیم ستارگان و منتخب جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ با بوسیدن چهار گوشه زمین این تصمیم خود را عملی کرد و از دنیای والیبال خداحافظی کرد.

افتخارات

قهرمانی نوجوانان آسیا

قهرمانی جوانان آسیا

بهترین دریافت کننده در مسابقات قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۱

مرد سال والیبال ایران در سال ۱۳۸۰

حضور در جمع ۱۰ بازیکن برتر والیبال ایران در دو دوره لیگ برتر ایران

بهترین لیبرو در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲

۳ دوره بهترین لیبرو آسیا ۲۰۰۲ ، ۲۰۱۲ ، ۲۰۱۳

نایب قهرمانی نوجوانان جهان

قهرمانی ۴ دوره لیگ برتر والیبال با تیم‌های مختلف

چهار نایب قهرمانی با تیم‌های مختلف لیگ برتر

حضور در لیگ جهانی در سال ۲۰۱۳

کسب مقام چهارمی به همراه تیم ملی ایران در مسابقات جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ (قهرمان قاره ها)

کسب عنوان بهترین لیبرو جام بزرگ قهرمانان جهان ۲۰۱۳ (قهرمان قاره ها)

عکس فرهاد ظریف

بیوگرافی فرهاد ظریف

بیوگرافی و عکس فرهاد ظریف

بیوگرافی فرهاد ظریف

عکس های ورزشی فرهاد ظریف

بیوگرافی فرهاد ظریف

تصاویر فرهاد ظریف عضو سابق تیم ملی والیبال

بیوگرافی فرهاد ظریف

عکس فرهاد ظریف و همسر و دخترش

بیوگرافی فرهاد ظریف

عکس ترمه دختر فرهاد ظریف

بیوگرافی فرهاد ظریف

عکسهای شخصی فرهاد ظریف

بیوگرافی فرهاد ظریف

عکسهای زیبا و دیدنی از فرهاد ظریف و دخترش ترمه

بیوگرافی فرهاد ظریف

عکسهای دختر شیطون و بازیگوش فرهاد ظریف

بیوگرافی فرهاد ظریف

تصاویر خانوادگی فرهاد ظریف

بیوگرافی فرهاد ظریف

عکسی زیبا از فرهاد ظریف با دخترش ترمه

بیوگرافی فرهاد ظریف

Rate this post
همچنین بخوانید