تبلیغات

موضوعات
تبلیغات

جدیدترین بیوگرافی ها
تبلیغات

تبلیغات

بیوگرافی محمد مهدی زاهدی – Mohammad Mehdi Zahedi

محمد مهدی زاهدی

محمد مهدی زاهدی، عضو هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه تربیت مدرس، نماینده دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، وزیر علوم سابق در دولت اول محمود احمدی نژاد و سفیر سابق ایران در مالزی است.

تولد : ۱۳۳۳

کرمان

ملیت : ایران

فرزندان : سه فرزند

محل تحصیل : دانشگاه تربیت مدرس

پیشه : سیاستمدار

دین : اسلام شیعه

عضو هیات علمی گروه ریاضی دانشگاه تربیت مدرس

زندگی

محمد مهدی زاهدی، در سال ۱۳۳۳ در کرمان متولد شد. وی دارای دکترای ریاضی (استاد تمام ریاضی) می‌باشد. زاهدی، لیسانس ریاضی‌اش را سال ۱۳۵۸ از دانشگاه اصفهان، فوق‌لیسانس ریاضی را در سال ۱۳۶۵ از دانشگاه تربیت مدرس و دکترایش را در سال ۱۳۶۹ و به عنوان اولین فاغ التحصیل دکترا ریاضی کشور در همین رشته، از دانشگاه شهید باهنر کرمان گرفته است. از جمله مهم‌ترین مسئولیت‌ها و سوابق اجرایی وی می‌توان به نمایندگی مجلس شورای اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی و سفیر ایران در مالزی اشاره کرد.

مسؤولیت‌ها و سوابق اجرایی

رئیس آموزش و پرورش شهرستان “شهربابک” از سال ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۲
عضو اولین دوره شورای اسلامی شهر کرمان  ازسال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۲
عضو و رئیس دومین دوره شورای اسلامی شهر کرمان از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴
وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸
رئیس شورای اسلامی شدن دانشگاها از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸
رئیس کمیسیون فرهنگی دولت از ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۸
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و رومانی
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی
سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی تا سال ۱۳۹۱
نماینده مردم کرماتن و راور در مجلس شورای اسلامی
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی

سوابق و افتخارات علمی

استاد دانشگاه شهید باهنر کرمان
استاد دانشگاه تربیت مدرس تهران
عضو و رئیس انجمن سیستمهای فازی
عضو انجمن ریاضی ایران از سال ۱۳۶۲
عضو انجمن ریاضی کشور ژاپن از سال ۱۳۷۴
پژوهشگر نمونه دانشگاه شهید باهنر کرمان در سال های ۱۳۷۴ و ۱۳۷۷
پژوهشگر نمونه استان کرمان در سال های ۱۳۷۵ و ۱۳۷۸
پژوهشگر نمونه دانشکد ریاضی دانشگاه شهید باهنر کرمان در سالهای ۱۳۸۰ و ۱۳۸۲
انتخاب رساله دکترا به عنوان رساله برگزیده دکترای ریاضی کشور در اولین جشنواره ریاضی دانشگاه تهران
انتخاب و معرفی در لیست برترین ریاضیدانان جهان توسط انجمن ریاضی آمریکا در سالهای ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲

پاسخ به ادعای برخی اصلاح طلبان مبنی بر ضایع شدن حقشان در سال ۱۳۸۸

“محمدرضا خاتمی” در گفت‌وگو با یک روزنامه اصلاح طلب، مدعی شد که انتخاب روحانی به عنوان رییس جمهور، پیروزی اصلاح‌طلبان است. وی مدعی شده بود: «اصلاح‌طلبان در حوادث ۸۸ از حق خود گذشتند و مردم هم پاداش طلب اصلاح‌طلبان را در ۲۴ خرداد دادند.»
خاتمی همچنین انتخابات ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ را شبیه ۲ خرداد ۱۳۷۶ دانسته و مدعی شده بود: «صحبت‌ها و برنامه‌ها و مواضعی که آقای روحانی گرفته، در عمل نشان می‌داد که برنامه، برنامه‌ای اصلاح طلبانه است.»

پاسخ به ادعای محمد رضا خاتمی

محمد مهدی زاهدی در گفت‌وگو با “فارس” در ۱۰ دی‌ماه ۱۳۹۲، درباره ادعای محمدرضا خاتمی درباره اینکه حق اصلاح‌طلبان در سال ۸۸ ضایع شده است،گفت: «جریان فتنه و اصلاح‌طلبان با حوادثی که در سال ۸۸ و در عاشورای آن سال مرتکب شدند بزرگترین ظلم را به حق انقلاب، مردم و امام راحل انجام داده است. توهین به ساحت اهل بیت عصمت و طهارت شاید بزرگترین لکه ننگ و ظلمی است که همواره بر دامن آن‌ها خواهد بود.
توهین و بی‌حرمتی به باورهای دینی مسئله‌ای است که هیچگاه فراموش نخواهد شد و فتنه‌گران همواره باید تا ابد برای آن و انقلاب و نظام و مردم جواب پس دهند.»

یادداشتی از محمد مهدی زاهدی در خصوص ۹ دی

محمد مهدی زاهدی در یادداشتی با یادآوری حماسه ۹ دی٬ در تاریخ ۸ دی‌ماه ۱۳۹۲ در این خصوص نوشت: «انقلاب اسلامی ایران به عنوان موهبتی الهی در نزد ما به ودیعه گذارده شد که صیانت از آن محکی باشد بر ایمان و ثابت قدمی، ایثار و از خود گذشتگی، بصیرت و ولایتمداری مردم عصر خویش؛ و چه زیبا و ستودنی ملت بزرگ ایران در طول ۳۵ سال از حیات طیبه ایران عزیز اسلامی، عشق و ارادت خود به انقلاب را با تمام وجود در رُخ همگان به نمایش گذاشتند. موفقیت‌های امروز جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌های علمی، اقتصادی، نظامی و سیاسی نتیجه همین پایداری و استواری و مصداق بارز نُصرت الهی است.
پایبندی مردم به ارزش‌های والای معنوی و ارادت به مکتب اهل بیت (ع) که تجلی آن در همین ایام محرم و صفر و شهادت سالار شهیدان اباعبدالله الحسین است، دژی استوار و نفوذناپذیر در برابر همه توطئه‌های داخلی و خارجی ساخته است.
ملت بزرگ ایران که در طول سال‌های انقلاب همه حوادث و فتنه‌ها را با موفقیت دفع و پشت سر گذاردند بار دیگر در مواجه با فتنه انگلیسی- آمریکایی سال ۸۸ که توانسته بود پیاده‌نظام‌ها و جمعی فریب‌خورده و متوهم داخلی را با خود همراه سازد و می‌رفت تا این کشور را به لبه پرتگاه سوق دهد، آگاهانه در صحنه حضور یافتند و عرصه را بر فتنه گران تنگ نموده و بساطشان را به هم پیچیدند و اجازه جولان به قانون گریزان را ندادند.
نقش بی‌بدیل جامعه دانشگاهی و فرهنگی، اعم از استاد و دانشجو، معلم و دانش آموز در آن زمان و در زمینه آگاهی سازی، شفاف سازی و دشمن شناسی، بارز و ستودنی است.
مردم نشان دادند هر زمان و هرکجا که لازم باشد یکدل و متحد در صحنه حضور خواهند داشت و  این رمز عظمت و جاودانگی ملت ایران است. ضمن گرامیداشت حماسه ۹ دی، روز بصیرت، اعلام می‌دارد به عنوان ذره‌ای کوچک از اقیانوس بزرگ ملت فهیم ایران تا آخرین نفس برای اعتلاء ایران عزیز اسلامی ایستاده‌ایم. در پایان ضمن اعلام حمایت از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت محترم یازدهم در ارتقاء جایگاه کشور در عرصه‌های علم و فناوری، فرهنگ و اقتصاد، نظامی و سیاسی، بر هوشیاری دولت مردان در مواجهه با تلاش عناصر فتنه و قانون گریز در نفوذ به دستگاه‌های اجرایی تاکید می‌نماییم.»

نامه سرگشاده ۱۰۷۹ استاد دانشگاه به رئیس مجلس در خصوص اظهارات زاهدی

۱۰۷۹ تن از استادان دانشگاه‌های سراسر کشور در نامه‌ای سرگشاده در ۱۱ آذرماه ۱۳۹۲، خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از آنچه هتک حرمت مجلس، دانشگاه، وزیر و اعضای هیئت علمی عنوان کردند، خواستار عذرخواهی رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از جامعه علمی کشور شدند.
در بخشی از این نامه که توسط “ایسنا” منتشر شد آمده بود: «مجلس شورای اسلامی در بین ملت ایران و به ویژه دانشگاهیان از جایگاه والا و پر اهمیتی برخوردار است. مجلس تریبون خواسته‌ها و مطالبات مردم و نمایندگان محترم، وکیل مردم و علی الاصول حافظ منافع آنها و مدافع موکلین خود باید باشند. مع الاسف اخیراً، بر اساس اخبار منتشره، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهارات دون شأن یک نماینده را در مورد وزیر محترم، دانشمند و مورد اعتماد مجلس و مورد وثوق و مقبول قاطبه دانشگاهیان، ابراز نموده‌اند که این عبارات توهینی آشکار نسبت به وزیری است که بیش از چند روزی از جلسه رأی اعتماد وی سپری نشده است و فراتر از آن وهن جامعه دانشگاهی کشور به شمار می‌رود.
این استادان دانشگاه در ادامه این نامه با بیان اینکه انتشار این خبر موجبات آزردگی شدید بسیاری از اعضای هیئت علمی را فراهم نموده و هتک حرمت مجلس، دانشگاه، وزیر و اعضای هیئت علمی را که حامی اصلی آقای دکتر فرجی دانا بوده و هستند به همراه داشته است، این اتفاق را نه تنها توهین به دانشگاهیان کشور بلکه وهن جایگاه رفیع مجلس شورای اسلامی نیز دانسته و در عین حال تاکید کرده‌اند: اکنون برای جبران آسیب‌ها و اصلاح انتصابات ناصوابی که در چند سال گذشته بر دانشگاه‌ها رفته است باید فضای وفاق و همدلی ایجاد گردد.
در خاتمه ضمن حمایت قاطع از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و بیان اینکه تصمیم‌های وی همراه و همدل با دولت تدبیر و امید است، از رییس مجلس شورای اسلامی تقاضا کرده‌اند تا ضمن قرائت متن این نامه در صحن علنی مجلس از مقام محترم وزیر و جامعه علمی کشور دلجویی گردد و از رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز خواسته‌اند که از جامعه علمی کشور صریحاً و به طور رسمی عذرخواهی نماید.»

واکنش زاهدی به انتشار نامه ۱۰۷۹ استاد دانشگاه

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرگزاری “خانه ملت” در پاسخ به این نامه اظهار داشت: «افراد امضا کننده از روسای دانشگاه‌ها نبودند بلکه طیف خاصی از اساتید دانشگاه‌ها را تشکیل می‌دهند که من هیچ‌گاه تمایلی برای ورود به حواشی ندارم. به طور حتم من به این اتهامات این‌گونه پاسخ نخواهم داد و دفاعیات خود را در دادگاه پیگیری می‌کنم.
باید افرادی که جز فتنه طلبی و ایجاد حاشیه در کشور کاری ندارند در دادگاه پاسخگو باشند، این اتهامات برای به حاشیه کشاندن من است بنابراین باید این موضوع در دادگاه رسیدگی شود.»
زاهدی با بیان این مطلب که انتساب اظهارات وارده به وی درباره وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کذب است، گفت: «بدیهی است که تمام این حرف‌ها دروغ است زیرا در کمیسیون هیچ صحبتی به این شکل صورت نگرفت و نوارهای ضبط شده در کمیسیون نمونه‌ای برای رد ادعاهای مطرح شده است.
برای آنکه افکار عمومی نیز به این باور برسند که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هیچ اتفاق خاصی نیفتاده بهتر است هم مسئولان روزنامه ایران و هم کسانی که این نامه را از طریق ایمیل تهیه کردند و باعث فریب خوردن عده‌ای از اساتید دانشگاهی شدند تا پای نامه را امضا کنند، به دادگاه فرا خوانده شوند.
اساتیدی که نامه مذکور را به امضا رساندند فریب کسانی را خوردند که این نامه را تهیه کرده‌اند؛ به طور حتم مسئولان مذکور باید در این خصوص سند و مدرک خود را در دادگاه ارائه دهند تا نسبت به این مهم شفاف‌سازی صورت گیرد.»

عکس محمد مهدی زاهدی

محمد مهدی زاهدی

زندگینامه محمد مهدی زاهدی

محمد مهدی زاهدی

 

=========================================

تمامی محصولات زیر در حراج ویژه سال ۹۷ با تخفیف به فروش میرسد

گالری عکس همسر هنرمندان

دریافت بیوگرافی و عکس در ایمیل

کپی برداری و انتشار مطالب فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم به سایت مجاز است

کپی برداری توسط ربات یا بدون ذکر منبع از طریق پلیس فتا و ساماندهی پیگیری میشود

انتشار مطالب توسط جستجوگر هوشمند تنها با کسب اجازه از مدیر سایت امکانپذیر است

از بازدیدکنندگان محترم درخواست میشود سایت را با عنوان "بیوگرافی" لینک کنند

منبع اکثر بیوگرافی ها، دانشنامه آزاد ویکیپدیای انگلیسی و فارسی می باشد

-------------------------------------

 

 

 

برچسب ها :

دسته : سیاستمداران مرد ایرانی | تاريخ : شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۳ | نوشته : admin | تعداد بازديد : 3242 بازدید
اعلانات سایت

ارسال نظر

۱) بیوگرافی ها، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) لطفا از بحث و جدل در نظرات و توهین به یکدیگر جداً خودداری کنید.
۳) به نظراتی که حاوی درخواست شماره تلفن ، ایمیل و استخدام در مشاغل بازیگری باشد پاسخ داده نمیشود.
۴) جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
٥) نظر خود را فقط در خصوص این مطلب اظهار کنید. نظرات بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده میشود.

توجه ==>> نظرات خود را فارسی تایپ کنید. نظرات لاتین ( فینگلیش ) تایید نمی شوند.


تمامی حقوق مادی و معنوی برای "بیوگرافی ها دات کام" محفوظ می باشد و انتشار مطالب فقط با ذکر نام و لینک مستقیم به سایت مجاز است

بیوگرافی ها وابسته به هیچ سازمان یا ارگانی نمی باشد و به صورت کاملا شخصی اداره میشود و در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است

(  سئو  و  بهينه سازی سايت  :  بیوگرافی ها  )