تبلیغات

موضوعات
تبلیغات

عینک آفتابی ری بن شیشه قهوه ای

جدیدترین بیوگرافی ها
تبلیغات

تبلیغات

گفتگو با بهاره افشاری بازیگر و طراح لباس

بهاره افشاری

بهاره افشاری، اگرچه در کارنامه فعالیت هنری خود به عنوان بازیگر سینما شناخته می شود اما بیشتر در عرصه طراحی لباس فعال است. افشاری با «او یک فرشته بود» جایگاهش را به عنوان بازیگری موفق به بینندگان نشان داد. او از سال‌ها پیش، یعنی قبل از بازیگری به هنر طراحی لباس رو آورد، به گونه‌ای که در سال ۱۳۸۳ زمانی که نوزده سال بیشتر نداشت، به عنوان جوان‌ترین طراح لباس شناخته شد و فعالیتش بیشتر در زمینه طراحی مانتو است. صحبتها و نظرات او را در ادامه بخوانید.

در یونیفورم‌های ایرانی جذابیت خاصی نمی‌بینم!

افشاری می‌گوید: تا به حال زیبا‌ترین یونیفورمی که دیده‌ام یونیفورم هواپیمایی قطر بوده است. کت و دامن و کلاهی به رنگ زرشکی بسیار زیبا که نه تنها مسافر را خسته نمی‌کند بلکه شادابی خاصی به او می‌بخشد. در حالی که در همین هواپیمایی ما که گاهی مسافر مجبور است چند ساعت در هواپیما بنشیند از رنگهای بسیار تیره‌ای مانند مشکی – قهوه‌ای و سورمه‌ای استفاده می‌شود که جذاب نیست. اگر روزی قرار باشد من طرح و ایده‌ای در مورد یک یونیفرم خاص ارائه کنم، حتما رنگ شاد و طرح‌های ساده پیشنهاد می‌کنم، چرا که رنگ تیره در روحیه افراد اثر بد و مخربی دارد. متاسفانه در میان یونیفورم‌های ایرانی جذابیت خاصی نمی‌بینم.

خوب است که رنگهای شاد جایگزین رنگهای تیره شد

بهاره افشاری در ادامه می‌گوید: البته تا ده یا پانزده سال پیش همه بچه مدرسه‌ای‌ها یا دانش آموزان، شاد‌ترین رنگی که برای مدرسه استفاده می‌کردند طوسی بود که خوشبختانه چند سالی است که رنگ‌های شاد جایگزین رنگ‌های تیره قبلی شده که جای خوشحالی است!

اولین نشانه‌های علاقه، در تولیدی لباس پدر

پدرم تولیدی لباس داشت و من از کودکی به مدل‌های لباس و ترکیب رنگ‌ها علاقمند بودم و دوست داشتم طراح لباس شوم. از مدرسه سوره در رشته تئا‌تر دیپلم گرفتم. از سویی روز به روز علاقه‌ام به طراحی لباس هم بیشتر می‌شد؛ بنابراین معلم گرفتم و پیگیر این موضوع یعنی صنعت مد، شدم. کارم را به صورت جدی شروع کردم و درست، زمانی که مثل امروز، مزون‌های زیادی در شهر تهران وجود نداشت، کارم گرفت و از این بابت خیلی خوشحالم.

در تمام دنیا مد رایج است

درآمد بیشتر شرکت‌ها و کمپانی‌های دنیا به عنوان طراح لباس از همین صنعت مد است چرا که فرد به عنوان یک طراح، سلیقه و نظر خود را به دیگران انتقال می‌دهد،‌گاه سلیقه و مدل ارائه شده برای عموم است و گاهی برای افرادی خاص که اگر طراح فکر کند یعنی به جایی برسد که ببیند بیشتر لباس‌های پوشیده شده توسط مردم سلیقه خودش است، برای او بسیار زیبا و دلپذیر است و علاوه بر درآمد، آرامش و رضایت خاطر هم برای طراح به همراه خواهد داشت.

تحت تاثیر مد

مد و صنعت مد، فقط مخصوص لباس نیست. غذا، فیلم، ساختمان سازی و خیلی چیزهای دیگر هم می‌تواند تحت تاثیر مد قرار بگیرد اما القا کردن یک ذائقه پوششی به مردم کار ساده‌تری است، به همین دلیل هر وقت از مد صحبت می‌شود، اولین چیزی که به ذهن مردم می‌رسد، مدل‌های مختلف لباس است.

خیلی‌‌هایمان جایگاه مد را نمی‌شناسیم

آنچه که خیلی من را ناراحت و اذیت می‌کند، این است که مثلا وقتی یک نوع لباس یا شال رایج می‌شود و یکی دو سالی ماندگاری دارد؛ بدون هیچگونه آگاهی، تایید یا تکذیب می‌شود یا همین طور کنار گذاشته می‌شود. کاش همه ما در جایگاهی باشیم که با اطلاعات و آگاهی و متناسب با فرهنگ و شخصیت خودمان یک برندی را انتخاب کنیم و البته با توجه به بودجه‌ای که داریم از‌‌ همان مدل‌ها و پوشش‌های استفاده کنیم، در حالی که این موضوع هنوز خوب جا نیفتاده و خیلی از ما جایگاه مد را نمی‌دانیم و این مرا ناراحت می‌کند.

بیشتر مشکلات از ناآگاهی است

نمی‌دانم چرا سطح سلیقه مردم ایران، خیلی پیشرفت نمی‌کند؛ شاید یک دلیل موضوع اقتصادی باشد و دلیل دیگر این باشد که همیشه سعی می‌کنیم تقلید کنیم، شبیه کس دیگری باشیم و این کاملا اشتباه است. به نظر من، بیشتر مشکلاتی که در استفاده ناشیانه از مد پیش می‌آید ناشی از عدم آگاهی است. گاهی بعضی از جوانان ما بدون هیچ دلیل خاصی می‌خواهند شبیه یک سوپراستار باشند و به همین ترتیب به کپی برداری رو می‌آورند و چه بسا دچار اشتباه می‌شوند.

مُد سرگرمی است

بهاره افشاری می‌گوید: انسان به سرگرمی و تنوع نیاز دارد. مد هم مثل سینما رفتن یک سرگرمی است اما باید حساب شده باشد چون تغییر و تنوع مطلوب در استفاده از مد در تقویت روحیه بسیار موثر است. باید بسیار دقیق پیش رفت، یعنی با توجه به جیب و درآمدت، باید برای مد خرج کنی. گاهی فردی شدیدا دنبال مدل‌های مختلف است تا جایی که اعتیاد پیدا می‌کند و گاهی نصف بیشتر درآمدش را برای این منظور خرج می‌کند که خود من به عنوان طراح لباس، این امر را نمی‌پذیرم. به نظر من باید به گونه‌ای رفتار کرد که اعتدال رعایت شود و رضایت نسبی هم به دست آید.

عمل زیبایی هم مد می‌شود اما…

من فکر می‌کنم شخصیت هر کسی را لباس پوشیدنش نشان می‌دهد. فرد باید باور کند که خودش با همه داشته‌ها و نداشته‌هایش مهم است نه چیزی که صرفا به جهت تقلید، انتخاب کرده است. تب عمل‌های زیبایی این روز‌ها خیلی بالاست و بعضی افراد، فقط و فقط به خاطر مد، این عمل‌ها را انجام می‌دهند و حتی گاهی پشیمان هم می‌شوند؛ اما گاهی فرد واقعا به انجام عمل زیبایی نیازمند است که همین عمل زیبایی به او اعتماد به نفس می‌دهد و خیلی هم خوب است.

رضایت مشتریان

من در مزون خودم مشتریانی ثابت دارم و سال هاست که با آن‌ها در ارتباطم. معمولا وقتی کسی به من مراجعه می‌کند با تنوع در مدل و قیمتی که دارم سعی می‌کنم رضایت او را جلب کنم.

به فکر راه اندازی شعبه ای در ترکیه ام

او درباره راه اندازی شعبه ای برای نمایش و فروش کارهایش می گوید: مدتی با یک شرکت ایرانی و یک شرکت خارجی همکاری خوبی داشتم که هر دو طرف راضی بودیم اما چون دوست دارم طرح‌ها و مدل‌های خاصی ارائه کنم، همکاری‌ام را با آن‌ها ادامه ندادم و در حال حاضر در تلاشم تا به امید خدا بتوانم در ترکیه شعبه‌ای داشته باشم.

سعی کنیم خودمان باشیم

خداوند بزرگ، انسان‌ها را با ظاهری متفاوت و توانمندی‌های متفاوت آفریده است. این ماییم که باید با کشف استعداد و توانمندی‌‌هایمان خودمان را بشناسیم و برای رسیدن به موفقیت تلاش کنیم. الگوبرداری غلط یا تقلید کورکورانه، نه تنها ما را به جایی نمی‌رساند چه بسا ما را از خود واقعیمان دور می‌کند. پس همیشه سعی کنیم خودمان باشیم.

دوست دارم گزیده کار کنم

افشاری با اشاره به دلیل کم کاری خود در حوزه سینما و فعالیت بیشتر در امور مربوط به مد لباس می گوید: درخصوص بازیگری، همه سعی‌ام این است که سالی دو یا سه فیلم، بیشتر نداشته باشم و کار‌هایم را گزیده انتخاب کنم تا ماندگار شوند. درخصوص هنر طراحی لباس هم دلم می‌خواهد بتوانم کارم را گسترش دهم تا جایی که در خارج از کشور هم شعبه داشته باشم و بتوانم مدل مانتو‌هایم را جهانی کنم. امیدوارم در سه یا چهار سال آینده موفق به این کار شوم، به جایی برسم که اگر فردی، مدل‌های من را انتخاب می‌کند، زمانی که فرد دیگری در جایی آن مدل را دید، بداند که برای مثال این مدل مانتو برای فلانی است.

رنگ های روشن را ترجیح می‌دهم

من عاشق رنگ‌های شادم و همیشه رنگ شاد را به رنگ‌های تیره ترجیح می‌دهم. رنگ‌های مورد علاقه من سبز و سفید یا زرد و قرمز هستند و در طراحی‌هایم همیشه دقت می‌کنم که چه رنگی در کنار کدام رنگ زیبا‌تر می‌شود، ضمن اینکه باید اشاره کنم همیشه به سادگی علاقه و اعتقاد دارم چرا که با ترکیب رنگ‌های روشن به راحتی می‌توان تنوع ایجاد کرد و کمتر خسته شد.

لباس‌های تنگ فرد را معذب می‌کند!

به طور کلی در هر نوع پوششی سلیقه نقش مهمی دارد اما به نظر من پوشیدن لباس‌های تنگ و اندامی که در برخی موارد دیده می‌شود، فرد را خیلی معذب می‌کند و در بعضی موارد حتی آزادی عمل را از او می‌گیرد. من بشخصه این مدل لباس‌ها را دوست ندارم، حتی در انتخاب لباس شب، از این لباس‌ها استفاده نمی‌کنم و گرایشم به سمت مدل‌های ساده و راحت است.

 

=========================================

تمامی محصولات زیر در حراج ویژه پاییز ۹۶ با تخفیف به فروش میرسد

گالری عکس همسر هنرمندان

دریافت بیوگرافی و عکس در ایمیل

کپی برداری و انتشار مطالب فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم به سایت مجاز است

کپی برداری توسط ربات یا بدون ذکر منبع از طریق پلیس فتا و ساماندهی پیگیری میشود

انتشار مطالب توسط جستجوگر هوشمند تنها با کسب اجازه از مدیر سایت امکانپذیر است

از بازدیدکنندگان محترم درخواست میشود سایت را با عنوان "بیوگرافی" لینک کنند

منبع اکثر بیوگرافی ها، دانشنامه آزاد ویکیپدیای انگلیسی و فارسی می باشد

-------------------------------------

 

 

 

برچسب ها :

دسته : گفتگو و مصاحبه | تاريخ : تیر ۲۱ام, ۱۳۹۳ | نوشته : admin | تعداد بازديد : 3463 بازدید
اعلانات سایت

ارسال نظر

۱) بیوگرافی ها، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) لطفا از بحث و جدل در نظرات و توهین به یکدیگر جداً خودداری کنید.
۳) به نظراتی که حاوی درخواست شماره تلفن ، ایمیل و استخدام در مشاغل بازیگری باشد پاسخ داده نمیشود.
۴) جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
٥) نظر خود را فقط در خصوص این مطلب اظهار کنید. نظرات بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده میشود.

توجه ==>> نظرات خود را فارسی تایپ کنید. نظرات لاتین ( فینگلیش ) تایید نمی شوند.


تمامی حقوق مادی و معنوی برای "بیوگرافی ها دات کام" محفوظ می باشد و انتشار مطالب فقط با ذکر نام و لینک مستقیم به سایت مجاز است

بیوگرافی ها وابسته به هیچ سازمان یا ارگانی نمی باشد و به صورت کاملا شخصی اداره میشود و در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است

(  سئو  و  بهينه سازی سايت  :  بیوگرافی ها  )