تبلیغات

موضوعات
تبلیغات

جدیدترین بیوگرافی ها
تبلیغات

تبلیغات

بیوگرافی پیتر دینکلیج – Peter Hayden Dinklage

بیوگرافی پیتر دینکلیج

پیتر هایدن دیتکلیج (به انگلیسی: Peter Hayden Dinklage) زاده ۱۱ ژوئن ۱۹۶۹ ‏(۴۵ سال) بازیگر سینما و تلویزیون امریکایی است. در سال ۲۰۱۱ او برای بازی در بازی تخت و تاج (مجموعه تلویزیونی) موفق به دریافت جایزه امی و گلدن گلوب شد.

تولد : ۱۱ ژوئن ۱۹۶۹

پیشه : بازیگر

سال‌های فعالیت : ۱۹۹۵- تاکنون

زندگی

پیتر دینکلیج در شهر کوچکی در نیوجرسی متولد شد. مادرش یک معلم موسیقی مدرسه ابتدایی و پدرش فروشنده بیمه بودند.

پدر و مادر و برادر پیتر قد متوسطی دارند.

او یک گیاه خوار است.

او اصالتاً ایرلندی و آلمانی است.

فیلم شناسی

فهرست برخی از فیلم‌هایی که پیتر دینکلیج در آنها به ایفای نقش پرداخته‌است :

مرا گناهکار بدان

عصر یخبندان: رانش قاره‌ای

بازی تخت و تاج (مجموعه تلویزیونی)

پیتر دینکلج و گلدن گلوب

برای رسیدن به بزرگی کافیست بزرگ باشی. البته مسلما مقصود گوینده این سخن بزرگی حجم و اندازه نبوده ! دلیل اثباتش هم هزاران فرد کوچک اندامی است که در دنیای ما با بزرگی زندگی می کنند و بعضا شاهکارهایی هم خلق کرده اند.

پیتر دینکلیج که در مراسم گلدن گلوب امسال جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را به خاطر بازی در سریال کوتاه بازی تاج و تخت یا” games of thrones”دریافت کرد نمونه بارز این امر است.

این آقای کوچک یا بهتر بگویم بزرگ مرد کوچک به سختی به یک متر می رسد اما در بازیگری ید طولایی دارد و پس از چندین سال تلاش امسال موفق شد جایزه بگیرد.

تماشا کردن سریال بازی تاج و تخت  اعصاب پولادین می خواهد، مخصوصا برخی از صحنه های زد و خورد آن که تماشایش برای هرکسی امکان  پذیر نیست.

از لحاظ بازیگری، «پیتر دینکلیج» با آن‌که کوتاه‌قامت‌ترین عضو گروه بود، یک سر و گردن از همه بالاتر ایستاده‌ است و بسیار هوشمندانه نقش تایرون را ارائه می‌دهد، از این رو به حق شایسته در یافت این جایزه است.

اگر به بازیگران چشم رنگی سینمای ما برنخورد این روزها خیلی ها تصور می کنند بازیگری مساوی با چشمان رنگی ,پوست روشن و به طور کلی تیب آرتیستی است، اما پیتر به همه ثابت کرد که هنوز هم هیچ چیز نمی تواند جای هنر و استعداد را بگیرد.

پیتر۳۱ ساله مرد خانواده است و در انتظار فرزندش می باشد. همسر وی ازکارگردانان تئاتر است. پیتر در سال ۱۹۹۵ برای فیلم زندگی در فراموشی مورد تحسین منتقدین قرار گرفت. وی در این فیلم نقش انسانی که در محدودیت های فراوانی زندگی می کند را بازی کرده بود.

دیکلیچ در سال ۲۰۱۱ نیز به خاطر بازی در سریال بازی تاج و تخت برنده جایزه امی گردید.

دینکلیج پس از دریافت جایزه اش از انسان کوتاهی سخن گفت که توسط عده ای مورد ضرب و جرح قرار گرفته و پس از آن قادر به راه رفتن نیست. این بازیگر آمریکایی این فرد را به عنوان الگوی خود معرفی کرد و اعلام داشت از او الهام گرفته است.

پیتر دینکلج و مجموعه بازی تخت و تاج

نام شخصیت : تیریون لنیستر

نام و تلفظ انگلیسی : Tyrion Lannister /ˈtɪrɪən ˈlænɪstər

فصل ها : ۱-۲-۳

تیریِین لنیستر ملقب به “ایمپ” (یعنی جنی)، برادر کوچکتر سرسی و جیمی لنیستر است. او یک کوتوله است و مادرش هنگام تولد او مرده است، به خاطر همین پدرش، تایوین لنیستر، او را سرزنش می‌کند. با وجود این که او از نظر جسمی توانا نیست ولی ذهن باهوش و زیرکی دارد و همیشه از این واقعیت که دیگران او را دست کم می‌گیرند برای پیشرفت خود استفاده می‌کند. در آغاز او نسبت به استارک‌ها هیچ نیت بدی ندارد.

اما بعدها خشم او نسبت به بانو کاتلین باعث پیوستن او به جنگ پدرش علیه استارک‌ها می‌شود زیرا او به اتهام قتل جان آرین و توطئه برای کشتن بران استارک (پسر کوچک بانو کتلین) دستگیر و محاکمه می‌شود، در حالی که در هر دو مورد هیچ اطلاع و نقشی ندارد. در پایان جنگ ارتش لنیستر با ارتش راب استارک، پس از دستگیری جیمی لنیستر، آنها مطلع می‌شوند که شاه جافری ند استارک را علی‌رغم خواستهٔ استارک‌ها کشته است و برادران رابرت ادعای جافری را در مورد تخت پادشاهی به چالش کشیده‌اند. برای ایجاد اطمینان از این که شخص مطمئنی جافری را (درحالی که با مسایل مربوط به جنگ سروکار دارد) کنترل می‌کند، تایوین، تیریین را به جای خودش برای قانون گذاری به عنوان مشاور عالی پادشاه (دست پادشاه) به پایتخت (مقر پادشاهی) می‌فرستد و در نهایت متوجه هوش و زیرکی پسر کوچک خود می‌شود.

او وارد پایتخت می‌شود و فوراً وارد ستیزی بر سر قدرت با سرسی و جافری می‌شود. او با ارتش کوچک خود متشکل از قبیله نشینان تپه‌های اطراف و دوست مزدورش بران دیده بانی شهر را رهبری می‌کند و او یکی از قدرتمندترین مردان شهر می‌شود. تیریین پیش از ورود ناوگان دریایی استنیس به آبهای پایتخت، نقشه‌ای با انبار کردن مقدار بسیار زیادی از ماده به نام آتش سوزاننده (وایلد فایر) طراحی می‌کند و پس از ورود کشتی‌های ناوگان استنیس به آبهای پایتخت همهٔ این مواد منفجره با یک کشتی به میان کشتی‌های دشمن می‌فرستد.

بران آتش‌های سوزاننده (وایلد فایر) را با تیری آتشین منفجر می‌کند که باعث انفجاری بزرگ می‌شود که نیمی از نیروهای استنیس را نابود می‌کند. هنگامی که امید و روحیهٔ مردم و سربازان پایتخت پس از این که شاه جافری آنها را ترک کرده است؛ از بین رفته؛ تیریین سربازان را درباره جمع می‌کند و هجوم شگفت انگیزی را در برابر محاصره کنندگان ترتیب می‌دهد. در طول نبرد به دست یکی از سربازان خودی گارد سلطنتی تحت فرمان سرسی لنیستربه او خیانت می‌شود؛ اما به دست یکی از سربازان سلحشورش پادریک پاین نجات پیدا می‌کند.

هنگامی که او پس از پایان نبرد به هوش می‌آید، تیریین می‌فهمد که پدرش مقام مشاور عالی پادشاه را تصرف کرده است و تمام قدرت و منصبی که به دست آورده بود از او گرفته است. به علاوه از او برای نقشی که در کمک به دفاع از پایتخت داشت قدردانی نمی‌شود. در پاسخ به این رفتارها و بازگشت او به عقب معشوقه‌اش شِی به او می‌گوید وستروس را ترک کند. اما تیریین همچنان می‌خواهد بماند تا وقتی که بتواند چیزی را که به او برتری دهد و مورد علاقه‌اش باشد را پیدا کند و پدرش او را مجبور می‌کند تا با سانسا استارک ازدواج کند.

عکس پیتر دینکلیج

بیوگرافی پیتر دینکلیج

پیتر دینکلیج و دریافت جایزه گلدن گلوب

بیوگرافی پیتر دینکلیج

بیوگرافی و عکس پیتر دینکلیج

بیوگرافی پیتر دینکلیج

عکسهای هنری پیتر دینکلیج

بیوگرافی پیتر دینکلیج

عکس پیتر دینکلیج با گریم

بیوگرافی پیتر دینکلیج

گالری تصاویر پیتر دینکلیج

بیوگرافی پیتر دینکلیج

پیتر دینکلیج در مجموعه بازی تاج و تخت

بیوگرافی پیتر دینکلیج

گالری عکس پیتر دینکلیج بازیگر امریکایی

بیوگرافی پیتر دینکلیج

عکس پیتر دینکلیج و همسرش

بیوگرافی پیتر دینکلیج

عکس پیتر دینکلیج با کیفیت HD

بیوگرافی پیتر دینکلیج

 

=========================================

تمامی محصولات زیر در حراج ویژه سال ۹۷ با تخفیف به فروش میرسد

گالری عکس همسر هنرمندان

دریافت بیوگرافی و عکس در ایمیل

کپی برداری و انتشار مطالب فقط با ذکر منبع و لینک مستقیم به سایت مجاز است

کپی برداری توسط ربات یا بدون ذکر منبع از طریق پلیس فتا و ساماندهی پیگیری میشود

انتشار مطالب توسط جستجوگر هوشمند تنها با کسب اجازه از مدیر سایت امکانپذیر است

از بازدیدکنندگان محترم درخواست میشود سایت را با عنوان "بیوگرافی" لینک کنند

منبع اکثر بیوگرافی ها، دانشنامه آزاد ویکیپدیای انگلیسی و فارسی می باشد

-------------------------------------

 

 

 

برچسب ها :

دسته : بازیگران مرد خارجی | تاريخ : خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۳ | نوشته : admin | تعداد بازديد : 4892 بازدید
اعلانات سایت

ارسال نظر

۱) بیوگرافی ها، نظراتی که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) لطفا از بحث و جدل در نظرات و توهین به یکدیگر جداً خودداری کنید.
۳) به نظراتی که حاوی درخواست شماره تلفن ، ایمیل و استخدام در مشاغل بازیگری باشد پاسخ داده نمیشود.
۴) جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
٥) نظر خود را فقط در خصوص این مطلب اظهار کنید. نظرات بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده میشود.

توجه ==>> نظرات خود را فارسی تایپ کنید. نظرات لاتین ( فینگلیش ) تایید نمی شوند.


تمامی حقوق مادی و معنوی برای "بیوگرافی ها دات کام" محفوظ می باشد و انتشار مطالب فقط با ذکر نام و لینک مستقیم به سایت مجاز است

بیوگرافی ها وابسته به هیچ سازمان یا ارگانی نمی باشد و به صورت کاملا شخصی اداره میشود و در ستاد ساماندهی پایگاه های اینترنتی به ثبت رسیده است

(  سئو  و  بهينه سازی سايت  :  بیوگرافی ها  )